top of page

Učitel/ka informatiky na 2. stupeň

Jsme odvážní a učíme jinak, v tandemech dvou pedagogů, vícehodinových blocích
a pravidelně venku. Dětem dáváme prostor pro rozvoj potenciálu a odpovědnost za vlastní učení. Jdeme za vizí smysluplné základní školy, sdílíme společné hodnoty.

V učitelském povolání vidíme smysl, cestu neustálého rozvoje, vzájemného učení, spolupráce a kolegiální podpory. A právě nyní hledáme učitele/ku informatiky!

částečný úvazek

2. stupeň školy

Učitel/ka informatiky


Učitel/ka informatiky aneb průvodce informatickým myšlením pro děti z 2. stupně školy. Nadšený učitel či nadšená učitelka, který/á se spíše než počítačovou sítí zabývá prací s dětmi.


Vaší výhodou (nikoli podmínkou) bude: 

 • zkušenost s prací s dětmi (i v neformálním prostředí informatických kroužků),

 • povědomí o nové informatice (oblastech dat, informací a modelování, algoritmizace a programování i informačních systémech a digitálních technologiích).

detail inzerátu
Jaká bude Vaše náplň práce?
 • Povedete výukové hodiny v 6. - 8. třídě společně s tandemovou kolegyní;

 • ve všech ročnících chceme informatiku učit inovativně, propojovat informatické myšlení do ostatních oborů a využívat nástroje, které už ve škole máme: ozoboty, mikro:bity, 3D tiskárnu a 3D pera, ScottieGo, robota Otto, ale také  vybavení na bastlení (pájky apod., k dispozici máme i malou dílničku) – očekáváme od Vás využívání těchto nástrojů;

 • budete oporou a pomocníkem ostatním vyučujícím v rámci zapojování informačních technologií do ostatních předmětů;

 • mimo výuku informatiky je možné vést zájmové workshopy (v rámci výuky) či volnočasové kroužky (v rámci odpolední zájmové činnosti).

A co u nás získáte?
 • Práci na zkrácený pracovní úvazek (4 výukové hod. týdně rozložené max. do 2 prac. dnů) s možností rozšíření o vedení volnočasových aktivit v prostorách školy;

 • příležitost podílet se na realizaci inovativního vzdělávacího systému;

 • podporu při adaptaci v novém kolektivu, přátelské a podnětné pracovní prostředí, příjemné zázemí (menší škola blízko zastávky MHD);

 • možnost aktivního zapojení do rozvojových a koncepčních projektů školy, podporu, respekt a důvěru kolegů/kolegyň i vedení školy,

 • platové ohodnocení odpovídající Vašim kompetencím a zkušenostem, benefity.

jak se přihlásit
Zaujali jsme Vás?

Chcete se k nám připojit? Dejte nám o sobě vědět a pošlete e-mail s těmito přílohami:


1. Strukturovaný životopis: s uvedením všeho, co souvisí s prací s dětmi a oblastí vzdělávání a reflektuje výše uvedené požadavky.


2. Motivační dopis: v samostatném dokumentu (nikoli jako průvodní text) nám sdělte, co a proč Vás láká pracovat na naší škole, a představte nám svůj pohled na vzdělávání a přístup k dětem.


Nové kolegy/ně vybíráme pečlivě a zodpovědně, výběrové řízení je vícekolové. V případě, že splňujete výše uvedená kritéria, pozveme Vás k osobnímu setkání. Počítáme s Vámi od září 2024, ale připojit se k nám můžete dle dohody i dříve.

Poznejte nás blíže!

Zaujala Vás nabízená pozice, ale nejste si úplně jisti? Poznejte nás blíže! Kromě webu se podívejte i na střípky ze života školy na facebooku a na blogu školy.

bottom of page