top of page

Škola rozkvětu

Věříme, že škola má být místem, kde každý může

být sám sebou, zažívat úspěch, být šťastný, vnitřně motivovaný a přijímaný takový, jaký je.

volná místa

Pro bližší informace ohledně volných míst v těchto třídách kontaktujte vedení školy – Šárku Boldišovou na sarka.boldisova@skolavitae.cz

seznámení 
se školou
motivační rozhovor
týden
na zkoušku
doporučení odborníka
podpis
smlouvy
1/ seznámení se školou

Uvažujete o přestupu do naší školy? Seznamte se s námi! Na jaře si můžete poslechnout prezentaci koncepce v některém z nabízených termínů. Prezentace 1. a 2. stupně jsou v různých termínech. Setkání nabízíme osobně i online (1. stupeň) a osobně (2. stupeň).

Od února do března vás také zveme do výuky, abyste poznali, jak to u nás chodí. Akce je určena rodičům. Počet míst je omezený, rezervujte si to své včas

Informace o koncepci školy naleznete také na webu školy, střípky ze života ve třídách sdílíme na blogu i na facebooku.

2/ rozhovory s rodiči 

Zjišťujeme, zda Vám můžeme nabídnout to, co hledáte. Jaké jsou Vaše představy o vzdělávání, co od školy očekáváte a jak k dítěti přístupujete. Kromě rozhovoru využíváme q-sort. Nahlížíme také do portfolia/sešitů dítěte (čj, mat), které s sebou prosím přineste.

seznámení, rozhovory
průběh přestupu
Škola Vitae, přestup
týden, oborník
3/ týden na zkoušku

Zjišťujeme vzdělávací potřeby a osobnostní profil Vašeho dítěte (např. introverze/ extraverze, emoční nastavení, kognitivní typ, motivace, zájmy). Ověřujeme předpoklady pro začlenění dítěte do dané třídy z hlediska optimálního nastavení sociálního klimatu (tj. vyváženost i potřebnou různost).

4/ doporučení odborníka

Pokud to uznáme za potřebné, po ukončení zkušebního pobytu Vás požádáme o zprávu o dítěti od speciálního pedagoga nebo psychologa. Naším cílem je, abychom Vašemu dítěti byli schopni zajistit péči a vzdělávací podmínky, které potřebuje s ohledem na jeho individuální potřeby.

zackova2006@centrum.cz

PaedDr. nad Mgr. Hana Žáčková | doporučená psycholožka a speciální pedagožka

budikova@ppp11a12.cz

Mgr. Jaroslava Budíková| doporučená speciální pedagožka

smlouva
5/ podpis smlouvy

Po týdnu na zkoušku a případném posouzení odborníka (viz krok 3) následuje naše zpětná vazba, rozhodnutí o přijetí či nepřijetí Vašeho dítěte do školy a případné zahájení řešení formálních náležitostí přestupu, vč. jednání o podpisu smlouvy.

bottom of page