top of page
  • Obrázek autoraJiřina Sára Ohrazdova

Nový rok, bruslíme, pracujeme s časem

"Jak na Nový rok, tak po celý rok" - říkáme si pranostiky a objevujeme jejich skrytý význam. "Na nový rok, o slepičí krok..." Měřili jste třeba někdy jak je dlouhý krok slepice? :-) Ve třídě již máme mnoho zvířátek, avšak slepice nám chybí. Tak jsme změřili svůj krok a délku různých předmětů. Také jsme pracovali se zlomky a dělili koláč, jablko na stejné části. To nás velmi bavilo!Pracujeme s časem, učíme se hodiny a vytvořili jsme na projektech náš den s časovými údaji. To byla opravdu složitá práce!

Chodíme společně s druháky bruslit na zimní stadion. Trénujeme padání, zvedání, podjíždíme překážky, sbíráme barevné míčky a zažíváme mnoho zábavy.

Na angličtině si zpíváme a učíme se dny v týdnu, počasí. Písničku si můžete pustit ZDE: SONG: https://www.youtube.com/watch?v=-rN7ZOjh3wsComments


bottom of page