top of page
  • danielaruzickova6

Muzeum čokolády den čtvrtý
Dneska jsme byli na celodenním výletu. Jeli jsme vlakem do Tábora. A zpívali jsme si písničku Běží liška k Táboru. Byli jsme v muzeu čokolády a marcipánu a vyráběli si čokoládová lízátka. Viděli jsme v muzeu pravé kakaové boby a mohli jsme ho ochutnat. Byl hodně kyselý, ale někomu chutnal. Viděli jsme tam Jaromíra Jágra z čokolády. Taky tam byla největší čokoládová hlava na světě. Překvapil mě tam Minecraft z marcipánů. Překvapil mě vlak z čokolády, který vyráběli 10 měsíců. Bylo tam taky větší auto než jsme my z čokolády. Tahali jsme v pohádkovém sklepě permoníka z díry. Taky nám říkali, že jeden indián pil 10 šálků čokolády denně. Ale byla jiná, jen ty rozdrcené boby zalité čokoládou. Taky nás zaujalo, že se dříve kakaovými boby platilo a jeden králík stál 30 bobů, krocan 100 bobů.

Byli jsme v cukrárně, která vyhrála cenu nejlepší zmrzka světa.

Dostali jsme pracovní list a hledali jsme památky po městě Táboře. A když jsme všech 8 našly a splnili jsme všechny otázky, tak nám vyšla tajenka: MĚSTO TÁBOR. Odnesli jsme pak pracovní listy paní do infocentra a dostali jsme za to placky města Tábora.


Zítra se na vás těšíme nejpozději ve 14 hodin na stejném místě, jako jsme odjížděli.

Comments


bottom of page