top of page
  • Obrázek autoraLuisa Dudáková

Anglický veletrh vynálezů (6.+7. třída)V září se šesťáci učili na angličtině o moderních technologiích. Na závěr lekce jsme uspořádali futuristický veletrh Hi-Tech Fair 2030, pro který každý navrhnul a popsal svůj vlastní vynález, který by se mohl v budoucnu hodit. 4. října jsme měli dvouhodinový veletrh. Nejdříve proběhly prezentace vynálezů. V poslední hodině pak každý měl svůj stánek a přišli nás navštívit sedmáci. Měli za úkol chodit po třídě a ptát se. Do tabulky postupně dopisovali informace o vynálezech. A pokud se jim nějaký nápad líbil, investovali do něj papírové miliony.
Protože se nás sešlo padesát, byl to pěkný mumraj. Ale všichni se zapojili a řekli si spoustu informací. Vynálezy nyní sepíšeme do našeho 1. ezinu (elektronického časopisu). Byly mezi nimi např. vychytávky do výuky i domácnosti, roboti pro milovníky zvířat, dopravní prostředky a další. Samé skvělé nápady. Uvidíme, který se za těch 8 let objeví na skutečném veletrhu :-)
Comments


bottom of page