top of page
  • Obrázek autoradominikabalatkova

První týden ve druhé třídě

Zdravíme z 2. třídy!

Máme za sebou první týden ve škole.

V pondělí jsme slavnostně přivítali nové prvňáky. Vzpomněli jsme si, jaké to bylo, když jsme my byli loni na jejich místě. Teď už nejsme ve škole nejmladší. Jsme připraveni jim pomoct, když budou potřebovat. Úterý jsme zčásti věnovali třídnickým pracem, část dne jsme si také sdíleli zážitky z prázdnin. 24 umělců vytvořilo a následně prezentovalo své obrazy v galerii umění. Byl prostor na dotazy a ocenění. Učíme se poslouchat, když mluví někdo jiný. I když někdy nám to ještě dává zabrat :-)


Ve středu jsme nakousli zářijové téma Pohádky. Zjišťovali jsme, co o nich víme, a vyprávěli si o svých oblíbených. Přišla se nám také představit a popovídat si s námi naše nová preventistka Dominika.

Celý čtvrtek jsme strávili venku. Dopoledne jsme se inspirovali pohádkou O třech prasátkách. Zkusili jsme si v Milíčovském lese stavět domečky. Pracovali jsme v různě velkých týmech, někdo i samostatně. Odpoledne jsme se ve škole a na dvorku rozmístili po jednotlivých stanovištích, v rámci plnění úkolů jsme se soustředili na práci ve skupině a spolupráci. Večer jsme zhlédli film V hlavě a přečetli si pohádku. A pak už nás čekalo jen očekávané přespání ve škole.


V pátek jsme sestavovali třídní pravidla. Chceme, aby nám bylo ve třídě dobře, abychom se cítili bezpečně, nebáli se vyslovit svůj názor, říct si o pomoc...

Jsme zvědaví, co nám přinesou příští dny a týdny.

Comments


bottom of page