top of page
  • danielaruzickova6

Hvězdný měsícBěhem naší epochy Země ve vesmíru jsme toho spoustu zažili. Psali jsme dopis naší planetě Zemi.

Vyráběli jsme ze sušenek fáze Měsíce. Dívali jsme se o ITB na Kosmix. Byli jsme ve Hvězdárně v Ďáblicích. Zjistili jsme spoustu zajímavých informací. Vědci se domnívají, že Měsíc vznikl tak, že do Země narazila mladá planetka. Měsíc oběhne naši Zemi zhruba za 29 dní. Na Měsíci by se dalo žít, kdybychom si tam vyrobili energii ze Slunce, vytáhli si vodu z podzemí, ta by nám vytvořila kyslík a vypěstovali bychom si tam brambory. Člověk by tam asi nevydržel kvůli počasí, tam je velká zima nebo teplo. Je tam moc malá gravitace a to lidem nedělá dobře. Na Měsíci pod povrchem je voda, která se dá používat. Jupiter má 79 měsíců. Je dost možné, že na Jupiteru je nějaký život, protože tam je 20 stupňů teplá voda. Planetárium a hvězdárna je velký rozdíl. Když jsme přišli, tak jsme dalekohledem pozorovali Venuši a Měsíc, jak Venuše jde za Měsíc. To se jen tak nevidí. První kosmonauti byli na Měsíci 1969. Učili jsme se vyjmenovaná slova po L.


Comentários


bottom of page