top of page

Učitel/ka informatiky

Jsme odvážní a učíme jinak, v tandemech dvou pedagogů, vícehodinových blocích
a pravidelně venku. Dětem dáváme prostor pro rozvoj potenciálu a odpovědnost za vlastní učení. Jdeme za vizí smysluplné základní školy, sdílíme společné hodnoty.

V učitelském povolání vidíme smysl, cestu neustálého rozvoje, vzájemného učení, spolupráce a kolegiální podpory. A právě nyní hledáme učitele/ku informatiky!

částečný úvazek, plný úvazek

1. i 2. stupeň školy

Učitel/ka informatiky


Učitel/ka informatiky aneb průvodce informatickým myšlením pro děti z obou stupňů školy (od 3. ročníku výše). Nadšený učitel či nadšená učitelka, který/á se spíše než počítačovou sítí zabývá prací s dětmi.


Vaší výhodou (nikoli podmínkou) bude: 

 • zkušenost s prací s dětmi (i v neformálním prostředí informatických kroužků),

 • znalost metody Hejného matematiky (nebo zájem o to si tuto metodu nastudovat v rámci nabízených kurzů),

 • povědomí o nové informatice (oblastech dat, informací a modelování, algoritmizace a programování i informačních systémech a digitálních technologiích).

detail inzerátu
Jaká bude Vaše náplň práce?
 • ve 3. –⁠ 5. třídě plánujeme začínat s programem Informatika s Emilem (H-Edu),

 • ve všech ročnících chceme informatiku učit inovativně, propojovat informatické myšlení do ostatních oborů a využívat nástroje, které už ve škole máme: ozoboty, mikro:bity, 3D tiskárnu a 3D pera, ScottieGo, robota Otto, ale také  vybavení na bastlení (pájky apod., k dispozici máme i malou dílničku).

 • Vaším úkolem tak bude nám s tímto pomoci, být oporou a tandemovým kolegou ostatním vyučujícím, ale i vést samostatně výukové hodiny i zájmové workshopy.

A co u nás získáte?
 • práci na zkrácený pracovní úvazek, nabízíme však rozšíření úvazku možností vést volnočasové kroužky (s náplní dle vlastní fantazie) přímo v prostorách školy,

 • příležitost podílet se na realizaci inovativního vzdělávacího systému,

 • systematickou podporu profesního i osobního rozvoje, podporu při adaptaci v novém kolektivu, přátelské a podnětné pracovní prostředí, příjemné zázemí (menší škola blízko zastávky MHD),

 • možnost aktivního zapojení do rozvojových a koncepčních projektů školy, podporu, respekt a důvěru kolegů/kolegyň i vedení školy,

 • platové ohodnocení odpovídající Vašim kompetencím,

 • benefity (příspěvek na vzdělávání, Multisport kartu, obědy za zvýhodněnou cenu a další).

jak se přihlásit
Zaujali jsme Vás?

Chcete se k nám připojit? Dejte nám o sobě vědět a pošlete e-mail s těmito přílohami:


1. Strukturovaný životopis: s uvedením všeho, co souvisí s prací s dětmi a oblastí

vzdělávání.


2. Motivační dopis: pošlete jako samostatný dokument (nikoli jako průvodní text)

s akcentací toho, co reflektuje výše uvedené požadavky, a představením svého pohledu

na vzdělávání a přístupu k dětem.


Nové kolegy/ně vybíráme pečlivě a zodpovědně, výběrové řízení je vícekolové. V případě, že splňujete výše uvedená kritéria, pozveme Vás k osobnímu setkání. Počítáme s Vámi od září 2023, ale připojit se k nám můžete dle dohody i dříve.

Poznejte nás blíže!

Zaujala Vás nabízená pozice, ale nejste si úplně jisti? Poznejte nás blíže! Kromě webu se podívejte i na střípky ze života školy na facebooku a na blogu školy.

bottom of page