• katerinadostalova9

Zpráva z výuky - listopad 2020

Fotky se nám omylem smazaly z disku, takže je zpráva bohužel bez fotek.


INTEGROVANÉ BLOKY

Listopad jsme zahájili z domova. V průpovědi jsme vyměnili písničku Říjen za Listopad. Zároveň jsme začali objevovat zákoutí české gramatiky, a sice měkké a tvrdé slabiky. Nejprve jsme si zahráli na jazykovědce a v knížce jsme se pokusili takové slabiky najít. Potom jsme je členili do skupin a nakonec jsme objevili i tzv. zrádná slovíčka, která se čtou jinak než se píšou - například dinosaurus nebo matematika. V listopadu nás také čekala oslava významného dne - výročí sametové revoluce, děti při té příležitosti vyzpovídaly své rodiče a prarodiče a zjistily, jak rodiče před 31 lety vnímali revoluční období. Na konci listopadu jsme se vrátili do školy a přivítal nás tam Karel IV. a jeho slavné stavby.


MATEMATIKA

V matematice nás každý měsíc čekají nové výzvy, začínáme počítat přes 20 a učíme se pracovat s pojmem dvojnásobek a trojnásobek. Dělíme koláče a čokolády na třetinu a polovinu. A ve škole nás také čekal děda Lesoň, který k nám přivezl svůj zvěřinec. Hráli jsme přetahovanou a víme, že kočka vždycky vyhraje nad myší a husa nad kočkou. Třeba nám ještě nějaká zvířátka děda Lesoň představí a přetahovaná bude ještě zábavnější.


PROJEKTY

Po domácí pauze jsme se ve škole vrhli s elánem zpět do práce na projektech. Spousta rozdělaných projektů čekala na finální dokončení a prezentaci - například projekt Plakát abecedy pro 2. třídu, Dřevokalendář pro 2. třídu nebo Obrázek do jídelny. Prezentace dětí byly zajímavé a v lecčems i poučné - dozvěděli jsme se jak by děti udělaly výrobek, pokud by ho dělaly podruhé, jestli je projekt bavil, jestli je projekt vhodný i pro ostatní děti a proč bylo důležité vytvořit tenhle projekt.ANGLIČTINA

V online výuce jsme se zaměřili na slovní zásobu farmářská zvířata a předložky. Spolu s Panem farmářem jsme si zvířata procvičili a pak zatoulaná jsme je hledali. Předložkám se budeme ještě věnovat během prosince v novém tématu Moje město. .


ART

V domácích podmínkách jsme se věnovali dobrovolnému tvoření v rámci družiny, vyrobili jsme si svatomartinský svícen a pohlednici z listů. Ve škole jsme se pustili do velkého projektu - stavíme totiž Karlův most, vidíme to minimálně na měsíc práce a několik kg papírových krabiček, ale už teď víme, že to bude stát za to. Těšte se!