• terezapenkavova

Zpráva z výuky 7.12. - 11.12. 2020

Každý z nás je výjimečný a když se spojíme dohromady, vznikají věci dechberoucí


Integrované bloky


I tento týden jsme procvičovali a uvolňovali tahy ruky pro psaní. Věnujeme se také procvičování písmen, se kterými jsme se doposud seznámili. To se vždy proměníme v detektivy, nachystáme si mazací tabulky a snažíme se vyluštit vzkaz na tabuli. Někdy je to pekelně náročné, ale vždy se společně dobereme správného rozklíčování. Pro tento týden jsme vyluštili básničku o zimě a Vánocích a následně se ji naučili i s pohybem. Je to senzační zábava.


Matematika


V matematice se mimo jiné věnujeme prostředí hřiště. V hodinách projektů jsme si dokonce vytvořili karty s obrázky podle učebnice, abychom mohli doopravdy i venku zažít tajemství modrých, červených a žlutých cestiček. Hledáme různé způsoby řešení a zjišťujeme, že v tomto matematickém prostředí se je čemu učit.


Anglický jazyk


V angličtině jsme vykročili do nového tématu Hračky. Pomocí flashkaret a písničky jsme si slovíčka osvojili. Ani otázka What´s your favourite toy? a odpověď My favourite toy is… pro nás není věc neznámá. The Little Red Hen je knížka, se kterou jsme se seznámili při chvilce Story telling time.


Art


Pro tento týden nás navštívila barva zelená. Ani byste tomu nevěřili, ale my dokonce zvládli o této barvě napsat písničku. Vyslechli jsme si také příběh, který nás provázel malbou modré kaňky, žluté kaňky, a když v sebe splynuly, objevila se barva zelená. Byl to nádherný zážitek. Na závěr jsme objevili, že se naše výtvarné záznamy liší i v počtu barev na samotné čtvrtce.