• terezapenkavova

Zpráva z výuky 25.1. - 28.1. 2021

Půl je třeba chleba nebo taky dvanácté


Integrované bloky


Tímto týdnem jsme nejednom uzavřeli naše téma Kalendář a čas, ale také celé pololetí. Dostali jsme naše první sešity, kde bylo naším prvním úkolem rozstříhat a nalepit měsíce ve správném pořadí, přiřadit k nim číslovku, to celé přepsat do linek a zároveň ke každému měsíci přiřadit příslušný obrázek. Tady nám nedal zabrat jen samotný úkol, ale také úprava v sešitě. Mimo jiné jsme si ověřili co už umíme, a co se nám třeba ještě někdy poplete. Teď to máme jako takovou pomůcku k nahlédnutí, když si nebudeme jistí.


Celý týden jsme se vraceli zpět v čase a hledali důkazy o našem učení. Byli jsme doslova omráčeni z toho, co všechno jsme zvládli a jak moc jsme se posunuli vpřed od chvíle, kdy jsme do školy vkročili jako novopečení prvňáčci.


Matematika


Tak tady si nevzpomínáme na nic jiného, než na rozdávání úplně nových dílů učebnic matematiky. Jakoby jsme z toho zapomněli jak se jmenujeme v okamžiku, kdy jsme se měli podepsat na obálku. Prohlíželi jsme jednu stránku za druhou v plném zaujetí. Našli jsme úlohy, které bychom zvládli vyřešit už teď a taky spoustu takových, které nás zaujaly na první pohled. Už se nemůžeme dočkat až po pololetních prázdninách vypracujeme první stránky.


Anglický jazyk


V angličtině jsme jsme naši třídu proměnili v zoo. Každý z nás dostal papírovou kartu, kam jsme napsali My favourite animal is a pak to zvíře nakreslili, teda jedno z těch, které se učíme. Jo a taky jsme to celé na konci odprezentovali jako opravdoví machři a vytvořili krásnou nástěnku, která zdobí naši třídu.


Projekty


Projekty se celý týden nesly v duchu CHLEBA. Začátkem týdne, jsme se hodně připravovali. Napsali si recept, včetně ingrediencí a postup jsme uspořádali ve správné pořadí jednotlivých kroků. Celý projekt vyvrcholil zpracováním těsta, kynutím, pečením a nakonec spořádáním celých dvou bochníků. To jsme si totiž donesli něco na chleba nebo k němu a udělali si příjemné hodování o svačinové přestávce. Moc dobré to bylo. Přitom jsme se naučili jak pracovat s tabulí projektů, což je třeba znát, až si budeme tvořit projekty vlastní.