• terezapenkavova

Zpráva z výuky 18.1. - 22.1. 2021

Galerie na plotu dostala nový kabát. Takový, jaký k lednu patří.


Integrované bloky


Tento týden jsme se ze všeho nejvíc zabývali hodinami, jako nástroje k učování času. Všímali jsme si toho, co vše na analogových hodinách můžeme najít a jak fungují. Vrcholem bylo zvládnutí hry s hracími kostkami. Dvě kostky nás společně určovali pozici malé ručičky a jiná kostka, kterou jsme si předem sestavili a slepili, určovala pozici ručičky velké. Na vyrobené kostce byla čísla jako 00, 15, 30, 60 a vy si asi dokážete představit co to znamená.


Matematika


V matematice jsme dokončovali poslední stránky pracovního sešitu. Opět jsme se vrátili k námi oblíbenému prostředí hřiště a po rozdělení do dvou skupin jsme se snažili vyřešit úkol orientace v plánu hřiště. Tento týden jsme také stihli vytvořit a na lavice nalepit naše mini krokovací pásy, které pořádně otestujeme až příští týden. Společně jsme nakoukli i do světa odčítání, což nám malinko zamotalo hlavu, ale díky vizualizaci a věcným postřehům ostatních jsme se ocitli v procesu učení a posunuli se kupředu.


Anglický jazyk


V angličtině jsme opakovali a procvičovali. Nadále se učíme používat slovní zásobu na téma Wild Animals. Shlédli jsme dvě videa, kde se objevila i zvířata, která umět nemusíme, ale vždy je skvělé vědět něco navíc. V rámci Strory Telling Time jsme se seznámi s příběhem malého tučňáka s názvem Be Brave, Little Penguin, který nás inspiroval k výtvarné práci, která následovala.


ART


Jak je zmíněno výše, byli jsme inspirováni anglickou knihou k výtvarné činnosti. Osahali jsme si černý uhel, jako výborný prostředek pro ztvárnění hejna tučňáků na ledovci. Byla to fenomenální skupinová práce, u které jsme se dokonce naučili, jak správně napsat číslici 8. Naše výtvarná díla můžete spatřit v oknech naší třídy a dokonce v naší šatně.


Den venku


Pátek patřil práci s dalekohledem a ptactvu v místním lese. Seznámili jsme se hned s několika druhy ptáků, jak na pracovním listu, tak i ve skutečnosti. Nejobtížnějším úkolem pro nás bylo zůstat nehybně a nemluvně, abychom ony pozorované ptáčky nevyplašili. I tak jsme mohli alespoň poslouchat jejich krásný zpěv. Cestou zpět do školy jsme si procvičili skok obounož, jako způsob překonávání vodních překážek.
Základní škola Vitae, s. r. o. (dříve Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o.)

 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 11

skola@skolavitae.cz

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Ředitelka: +420 608 948 311 

Družina:   +420 602 255 727

O škole
Třídy
Praktické info
Zápis/Přestup
Akademie Vitae
®

© Škola Vitae 2014-2020

® Škola Vitae, Akademie Vitae

  • Facebook
  • YouTube