• terezapenkavova

Zpráva z výuky 14. - 18. 9. 2020

Daří se nám dodržovat pravidla třídy a víme k čemu nám slouží


Integrované bloky


V rámci integrovaných bloků jsme společný čas věnovali procvičování forem - procvičování forem je důležitým krokem k zvládnutí vlastního psaní. Říkali jsme si o tom, jak se mění formy, když spěcháme a jsme netrpěliví, nebo naopak, jak formy vypadají, když jsme spíše pomalejší a cílevědomě se soustředíme. Zároveň tím procvičujeme zrakovou percepci (vnímání). Sluchovou percepci procvičujeme například formou hry Slovní fotbal, Hláska nás probudí nebo čtením ranních vzkazů. Vše tohle nám pak bude skvělým pomocníkem v budoucnu.


Matematika


V matematice jsme objevovali tvary římských číslic VII, VIII a IX. O každé číslici jsme slyšeli příběh nebo si o ní povídali. Všechny číslice jsme zakreslili bločkama na papírovou čtvrtku a na druhou stranu jsme namalovali určitou symboliku čísla nebo zkrátka to, o čem jsme si povídali. Za chvíli budeme mít hotový celý sešit římských číslic.


Projekty


Našim hlavním projektem tohoto týdne bylo vytvořit narozeninový kalendář. To proto, abychom věděli kdo a kdy narozeniny slaví, mohli se na to včas připravit a třeba dotyčnému udělat radost výrobou nějakého malého dárečku.


ART


Celý Art se nesl v duchu modré barvy. Objevovali jsme bílý neobarvený svět a poslouchali příběh o tom, jak do toho bílého světa přišla barva modrá. Abychom si to pořádně prožili, namalovali jsme bílou čtvrtku modrým akvarelem Na konci jsme si prohlíželi obrázky a povídali si o tom, jak jsou naše díla odlišná a přitom podobná a jak na nás modrá barva působí.


Anglický jazyk


Tento týden jsme opakovali slovní zásobu na téma barvy, čísla od 1-10. Zpívali jsme písničky Hello, Count to 10, Rainbow. Vypracovali jsme si svůj první pracovní list spojující témata barvy a čísla.


Den venku


V pátek jsme navštívili Toulcův dvůr. Čekali tam na nás s připraveným programem Na kompostu. Zahráli jsme si spoustu her a přitom se dozvěděli co za zvířata na takovém kompostu žije a čím se živí. Nakonec jsme některá z nich skutečně našli i v hlíně z opravdového kompostu.