top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 7. 2. - 11. 2. 2022

Povolání a první galerie na chodbě


Tento týden jsme se se věnovali naší nové epoše Povolání. Děti si hledaly povolání na puzzlících a měly možnost se zeptat i naší návštěvy - rodičů ve výuce, jaké mají povolání a vyplnit si další stránku své knihy o povoláních. Hodně se s dětmi zaměřujeme na úklid a hlídání si svých věcí, přesto občas doporučujeme projít box ztrát a nálezů.


Připomínáme: Prosíme, ať si děti nosí do školy i náhradní roušky pro případ ztráty.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


Děti se naučily psát a číst první malá písmenka a, m, t. Procvičovali jsme čtení tvrdých a měkkých slabik (DI, TI, NI, DY, TY, NY) s kolem štěstí i s pomůckami měkkých míčků a tvrdých dřívek. Luštili jsme hádanky s povoláním. Děti si vytvářejí vlastní arch se správnými odpověďmi křížovek.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme stavěli stavby z kostek podle plánku. Děti si i vlastní plánky své stavby samy vymýšlely. Kouzlili jsme s ukrytými kostičkami a děti porovnávaly celé příklady a doplňovaly čísla. Už počítáme do 13 a i hadí příklady hravě zvládáme.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V angličtině jsme tento týden prozkoumali, kdo má doma domácí mazlíčky. Slovní zásobu zvládáme už hravě a umíme zvířátka rozpoznat podle zvuků i pohybu. Učíme se otázku Have you got a pet?. Rozhodli jsme se rozšířit třídní box se slovíčky i o fotky domácích mazlíčků. Děti mají dobrovolný úkol poslat či přinést fotku svého domácího mazlíčka. Poslouchali a zpívali jsme písničku:I Have A Pet | Animal Song | Super Simple Songs.


Projekty - Daniela a Kristýna

V projektech děti zažily první galerii na chodbě formou komentované výstavy. Vystaveny byly vlastní rodokmeny dětí. Návštěvníci z celé školy měli možnost k dílům přidat komentáře či ocenění. Po výstavě se děti s velkým nadšením pustily do svých projektů. (Děkujeme za materiální vybavenost dětí, s kterou děti do školy přicházejí.)


Den venku - Daniela a Kristýna


V pátek jsme vyrazili na pravidelnou měsíční návštěvu do městské knihovny. Děti vrátily půjčenou knihu a půjčily si každý jednu novou. Pokud si někdo knížky na vrácení zapomněl nebo dnes nebyl ve škole, má ještě jeden týden na vrácení. Naše další návštěva knihovny bude z důvodu jarních prázdnin už 4.3. Zbytek dne venku jsme prožili v duchu probíhající olympiády - sportovně.


Comments


bottom of page