top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 4. - 8. 4. 2022

Týden s Andersenem a přespání ve školeTento týden jsme si vytvořili pomůcku na poznávání orgánů v lidském těle. Dětem jsme pořídily bílá trička a na ně si děti samy sítotiskem natiskly orgány, které si následně barvami na textil samy vybarvily. Na záda si děti napsaly názvy orgánů. Trička si děti vzaly domů, ale plánují si je vzít s sebou na expedici.

Velmi se nám vydařilo přespání ve škole. Děti si opekly buřty, ve skupinkách poskládaly pohádky H. Ch. Andersena a ještě ji dokázaly odprezentovat ostatním skupinám. I celá společná noc proběhla klidně a bez slziček. Děti se už nemůžou dočkat expedice.


Připomínáme: Od 13. - 18. 4. jsou Velikonoční prázdniny. Ve čtvrtek a v pátek (21. a 22. 4.) proběhnou triády.


Český jazyk - Daniela a Kristýna

V českém jazyce se učíme psát nová malá písmena h a b. Pracovali jsme také s novou metodou skládankového učení. Děti ve skupinách vybíraly důležité informace z textu o lidských orgánech a navzájem si je sdílely a postupně zapisovaly. Úterní dopoledne děti strávily se staršími dětmi z celé školy, které pro ně připravily literární program.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice se děti orientovaly v plánku cyklotras, který si vyznačily a odpovídaly na otázky. Počítali jsme také, podle počtu bot, kolik dětí je ve třídě. Opět nám v učebnici řádil Šotek, který zamaloval číslice v příkladech. Naštěstí to už umíme dopočítat a číslice čitelně doplnit.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V angličtině jsme tento týden začali s novým tématem Koníčků a zábavy ve volném čase. Učíme se pojmenovávat různé aktivity a zjišťujeme, co děti ve třídě rády ve volném čase dělají. K osvojení slovní zásoby nám pomáhá nová písnička Kid's box 1 song unit 9 Fun time! a hra Pantomima.


Den venku - Daniela a Kristýna


V pátek jsme se zúčastnili literárního workshopu Vynálezce Alva. Zažili jsme aktivní workshop s autorem knihy panem Procházkou, který děti moc bavil. Vytvořily si vlastní vynálezy, navrhly obal knížky, vymyslely, jak by mohla vypadat budova knihovny.


Comments


bottom of page