top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 28. 3. - 1.4. 2022


Lidské tělo a Zdravá výživa

O našem lidském těle jsme se i tento týden dozvěděli spoustu zajímavostí. Chceme si všechny naše důležité orgány pamatovat, proto si vytváříme pomůcku, která nás, jak doufáme, nenechá zapomenout na to, jaké orgány v těle máme. Máme ve třídě novou spolužačku, se kterou jsme se seznámili a ukázali jí školu. Přejeme si, aby se jí u nás ve škole líbilo.


Připomínáme: Příští týden se ve škole koná Noc s Andersenem. Ve středu přespáváme s dětmi ve škole. S sebou prosíme věci na přespání.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


V českém jazyce jsme se naučili psát malá písmena v, d a k. Diskutovali jsme také nad pojmem Téma, který brzy využijeme v rozvoji psaní a čtení. Opět jsme četli ve skupinkách texty a luštili křížovky.

Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme se věnovali třídění oblečení i geometrických tvarů do tabulky. Zapisovali jsme si počty a předměty sčítali. Dětem se už většinou daří psát číslice ve správném směru, ještě je pro ně náročné psát shora devítku. Jejímu tréninku se budeme věnovat příští týden.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V anglickém jazyce uzavíráme téma lidského těla, upevňovali a ověřovali jsme svou slovní zásobu. Každý už dokáže zazpívat i ukazovat části těla na písničku Head and Shoulders. Head Shoulders Knees and Toes for Kids | Hide and Seek Story by Steve and Maggie | Wow English TV


Den venku - Daniela a Kristýna


Celý pátek jsme strávili mimo školu. Vydali jsme se do Národního zemědělského muzea, ve kterém jsme navštívili expozici Gastronomie. Hlavním cílem bylo vyhledat potraviny, které jsou prospěšné ke zdraví lidského těla. Děti se zamýšlely nad svým jídelníčkem a zkusily si nakupování regionálních potravin, válení těsta i virtuální vaření. Potraviny zkoušely poznávat nejen zrakem, ale i sluchem a hmatem. Aprílové počasí nám přálo i na svačinu s výhledem na střeše muzea.


Comments


bottom of page