top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 28. 2. - 4.3. 2022

Lidské tělo
(Poznáte z fotek, kdy je hodina a kdy přestávka? :) )


Tento týden jsme zahájili novou epochu Lidské tělo. Vytvořili jsme si plakát pomocí metody

V - CH - D (Vím- Chci vědět - Dozveděl/a jsem se) jsme si vypsali, které informace o lidském těle nás zajímají a těm se budeme věnovat v následujícím měsíci. Děti si před prázdninami vyklidily své skříňky a vše si vzaly domů.


Připomínáme: Ve středu 16.3. 2022 od 18. 00 jsou třídní schůzky.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


V češtině se děti naučily číst a psát další malá písmenka u, s a p. Děti stále procvičují čtení textů napsaných velkými písmeny. Baví je především luštění křížovek a používání aktivit na aplikaci Umímeto.cz.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme se seznámili s novým prostředím Barevné trojice. Děti zjistily, jak se dá zábavně pomocí barevných koleček vytvořit spousta počítání. Nové bylo pro děti i slovíčko trio. Děti si ověřily, jak se jim daří v oblastech, které jsme dělaly, tedy znaménka větší, menší, rovná se, stavby z kostek i počítání do 10.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


I v angličtině jsme se začali věnovat lidskému tělu. Tento týden jsme se naučili pojmenovat části obličeje. Podle poslechu jsme malovali a popisovali příšerky a zpíváme písničku Monster Kids Box 1, Unit 6.4 My face. Sing the song. Svou slovní zásobu jsme si vyzkoušeli v pátek na malovacím diktátu klaunů. Děti si navzájem diktovali, jak bude jejich klaun vypadat. Pro rozšíření slovní zásoby jsme shlédli díl od Steve and Maggie A crazy Face | English for Children | English for Kids.


Den venku - Daniela a Kristýna


Den venku jsme využili k návštěvě knihovny, kde si děti již zkušeně samy dokázaly knihy nejen vrátit, ale také vypůjčit si na prázdniny nové. Také se cesta do knihovny stala mnohem větší zábavou, protože akorát napadl čerstvý sníh, který děti rozhodně nenechaly na zemi ležet bez povšimnutí. :)


Comments


bottom of page