top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 24. - 28. 1. 2021

Časová osa života a online výuka
Tento týden jsme dokončili epochu Rodina a vytvořili jsme si vlastní časovou osu naší rodiny. Dokončili jsme obrázky naší začarované rodiny. V průběhu týdne jsme padli do karantény a vyzkoušeli jsme si první online výuku. Naučili jsme se, jak se ztlumí mikrofon, jak zapnout kameru, ale i jak zvednout virtuální pacičku a přihlásit se o slovo. Dokonce jsme se dostali do chatu a napsali jsme tady první slova. Máme velkou radost, že máme novou spolužačku, na kterou se do nového pololetí už moc těšíme.


Připomínáme: V pátek 4.2. jsou pololetní prázdniny.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


Naučili jsme se číst a psát slabiky DĚ, TĚ, NĚ, Zjistili jsme, kdy se píše háček nad písmenkem a že se to vyslovuje měkce. Na našem kole jsme si vytočili slova a správně přečetli. Dařilo se nám je i zapsat. Do žlutých sešitů si děti, které nemohly být ve škole zapsaly své zážitky.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme trénovali znaménka větší, menší a rovná se. Počítali jsme do deseti a někteří používali i vyšší čísla. Číselná osa některým z nás pomáhá při sčítání a odčítání. Bavilo nás také krokovat pomocí šipek.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


Tento týden jsme v angličtině téma rodina zakončili prezentováním obrázku vlastní rodiny. Děti pomocí jednoduchých vět dokáží popsat své členy rodiny. Pro rozšíření slovní zásoby pro popis lidí jsme se naučili první přídavná jména. Stále zpíváme písničku Finger Family Song - Children Song with Lyrics - Nursery Rhymes | Kids Academy

Comments


bottom of page