top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 17. - 21 . 1 . 2022

Rodokmen vlastní rodiny

Tento týden jsme prohlubovali své znalosti o vztazích v rodině, což jsme si ověřili při výrobě vlastního rodokmenu v hodinách projektů. Kouzelník začaroval všechny rodiny do zvířátek a úkolem bylo, takhle svoji rodinu nakreslit. Moc se nám to povedlo a hodně jsme si o tom pak povídali. Vyznáme se také na časové ose života, umíme rozlišit období dětství, mládí, dospělost a stáří. Naší oblíbenou písničkou před přestávkou je Pět minut v Africe. Trošku jsme si ji upravili a s radostí u poslední sloky zpíváme: hop a už jsme v přestávce.


Připomínáme: V pátek jdeme na koncert PKF Do posledního dechu do KD Ládví, prosíme, aby děti měly slavnostní oblečení.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


Naučili jsme se číst slabiky di, ti, ni. Slabiky vyhledáváme v textu a učíme se je rozeznávat ve slovech. Hmatové pomůcky nám slouží na rozlišení tvrdých a měkkých slabik. Už umíme skoro všechna velká písmena a doplnili jsme si je také k našim obrázkovým kartičkám.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme si vytvořili krokovací pás, který jsme hned použili a řešili úlohy, které jsme si vytvářeli sami házením hrací kostkou. Kolik jsme hodili, tolik jsme museli udělat šipek, odkrokovat, sečíst to a ještě zapsat pomocí čísel. Ačkoliv to bylo hodně věcí najednou, hravě jsme si s tím poradili.


Projekty - Daniela a Kristýna


Tento týden se děti pustily do jejich prvního samostatného projektu - výroby rodokmenu vlastní rodiny. Děti trénují zaznamenávat vztahy v rodině. Příští týden budeme projekty dokončovat. Pokud si někdo z dětí vzal rodokmen domů na doplnění fotek či jmen, prosíme, ať si ho děti nezapomenou ve čtvrtek přinést.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V angličtině jsme upevňovali slovní zásobu pro členy rodiny tím, že jsme si vyrobili prstové loutky a naučili jsme se zpívat novou písničku Finger Family Song.Finger Family Song - Children Song with Lyrics - Nursery Rhymes | Kids Academy

Také jsme opakovali určování času a předložky místa.


Den venku - Daniela a Kristýna


V pátek jsme vyrazili na Den venku za sněhovými radovánkami do parku na Opatově. Děti trénovaly hod na cíl sněhovými koulemi a stavění sněhuláčků. Také jsme zkoušeli fotbal na sněhu. Sněhovou nadílku jsme využili téměř do poslední vločky.
Comments


bottom of page