top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 16. - 20. 5. 2022Stromy a zvuky lesa


Tento týden jsme pokračovali v naší epoše Les. Ve třídě nám vyrostlo šest stromů a děti je oblepily zajímavými informacemi, které se dočetly v naší vlastní vyrobené knize stromů. Také si každá skupinka svůj strom odprezentovala. I v Artu jsme poslouchali a hádali zvuky lesa. Na základě dobré zkušenosti s psaním blogu na expedici bychom rády postupně psaní blogu přenechaly dětem. Zatím to zkoušíme, ale může se stát, že už v příštím příspěvku opět najdete autentické výpovědi dětí. Těšte se. :)


Připomínáme: V pondělí 23.5. se fotíme.


Český jazyk - Daniela a Kristýna

V češtině děti stále trénují písmo v písance. Už umí téměř všechna písmenka, teď ještě dopilovávají jejich vzhled. Nově si děti vytvořily čtyři kritéria správné věty. Samy přišly na to, že aby to byla věta, musí dávat smysl, mít na konci tečku, na začátku velké písmeno a mezi slovy musí být mezery. Všímáme si toho i v textech, které čteme.


Matematika - Daniela a Šárka

V matematice jsme hodně počítali s penězi. Děti řešily, jak nás spravedlivě podělit, jak vyměnit mince a jaký je rozdíl mezi korunami a mincemi. Ve skupině si děti vyzkoušely, kolikrát uslyší cinknutí, když si mezi čtyřmi lidmi na oslavě ťukne každý s každým. Spočítejte, ověřte a připijte si na zdraví. :)


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V angličtině jsme se tento týden učili pojmenovat divoká zvířata. Umíme už také podle popisu uhodnout, o jaké zvíře se jedná. Víme totiž, jak pojmenovat části zvířecího těla a umíme některá přídavná jména. K učení nám pomáhá básnička Kids Box 1, Unit 7.2 Wild animals. Say the chant. Do the actions. i písnička Kid's box 1 song unit 7 Wild animals lyrics.


Den venku - Daniela a Kristýna


Den venku jsme strávili návštěvou Národního zemědělského muzea v Praze. Navštívili jsme expozici Myslivosti, Laboratoř ticha a také Výstavu lesů pro budoucnost. Podívali jsme se také na Živou zahradu výhledů na střeše muzea.


Comments


bottom of page