top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 11. 4. - 22. 4. 2022

Velikonoce a triády
Tyto dva týdny byly ve znamení přípravy na Velikonoce, velikonočních prázdnin a triád. Naše druhé triády děti zvládly skvěle. Dokázaly říci, co se jim daří, co je baví a vysvětlit co a jak ve škole děláme. Děkujeme Vám za účast a moc příjemnou atmosféru. Vzhledem k tomu, že jsme dva dny trávili venku, příští pátek zůstáváme ve škole. Do knihovny půjdeme 13.5., knížky mají děti prodloužené.


Připomínáme: V úterý 26.4. 2022 se fotíme.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


V češtině se děti opět naučily další nová písmenka. Už umí napsat i přečíst skoro všechna. Přečetli jsme si velikonoční příběh a vyluštili několik křížovek. Také si děti vybarvily svůj strom dovedností, jak se jim daří v jednotlivých výstupech. Do žlutých sešitů si zapsaly, jak trávily Velikonoce.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice si děti také vybarvili strom dovedností za výstupy v matematice. Hledaly dokonce v učebnici důkazy o tom, že to opravdu umí. Věnovali jsme se také počítání barevných trojic a doplňování dat do tabulky. Nechyběla ani orientace v plánku cyklotras.


Anglický jazyk - Kristýna a Drahomíra


V angličtině jsme se seznámili se slovní zásobou Velikonoce. Vyrobili jsme si zaječí ouška a učili jsme se zpívat písničku The Way The Bunny Hops | Easter Bunny Song | Easter Songs for Kids | The Kiboomers.


Den venku - Daniela a Kristýna


Dny venku jsme si užili dokonce dva. Velmi se nám líbilo v Národopisném muzeu, kde jsme prošli edukačním programem Velikonoční příběh, prohlíželi jsme si tradičně barvené kraslice, s básničkou jsme vynášeli Moranu a nakonec jsme si upekli velikonoční Jidáše. Užili jsme si i den v Kunratickém lese, kde jsme si zopakovali orgány, které máme v lidském těle a k čemu nám slouží. Vytvořili jsme si je z přírodnin.


Comments


bottom of page