top of page
  • danielaruzickova6

Zpráva z výuky 1. třídy 6. - 10. 9. 2021Vytváříme pravidla a hlídáme si jejich dodržování


Tento týden byl hodně ve znamení pravidel. Zjistili jsme, že je třeba domluvené dohody dodržovat,

a povídali jsme si o tom, k čemu povede, pokud nebudeme. Velmi důležité se ukázalo pravidlo Stop, které funguje po celé škole a nyní už i v naší první třídě. Nově máme koberec s čísly, který nám bude sloužit i jako matematická pomůcka. Nadále se seznamujeme a hrajeme týmové hry. Učíme se spolupracovat ve skupinkách a navzájem si pomáhat.


Každý pátek trávíme venku, prosíme přizpůsobte oblečení dětí aktuálnímu počasí.


Český jazyk - Daniela a Kristýna


Každý den máme v ranním dopise i ranní úkol. Víme, na koho se můžeme obrátit, pokud ho chceme přečíst znovu. Bavilo nás i hlasovat o správných odpovědích ve Čtení s porozuměním. Trénujeme správný úchop tužky při cvičeních zaměřených na uvolnění ruky.


Matematika - Daniela a Šárka


V matematice jsme si pojmenovávali geometrické tvary a vytvořili jsme si společně naši první tabulku. V pracovním listě jsme tvary hledali a počítali jsme je. Pracujeme také s novou učebnicí a zvládli jsme i první cvičení.


Projekty - Daniela a Kristýna


V projektech jsme tento týden objevovali, co bychom mohli vytvořit za nový projekt, který by sloužil celé třídě nebo škole. Po dnešním dni venku děti napadlo, že bychom si mohli vytvořit bosostezku z materiálů, které jsme dnes nasbírali v lese. Budeme se jí věnovat příští týden.


Anglický jazyk- Kristýna a Drahomíra


Na angličtině jsme dále procvičovali pozdravy a frázi How are you?, včetně odpovědí. Zpívali jsme také písničku Good morning společně s pohybovou aktivitou. Naším novým tématem bylo téma barvy. Vyrobili jsme si karty s jednotlivými barvami a založili jsme je do nových desek na angličtinu. Sledovali jsme také video o barvách od Steve and Maggie.


Art - Kristýna a Drahomíra


V hudební části Artu jsme naší třídní písničku Dobré ráno doplnili o hudební doprovod s Boomwhackers. Naučili jsme se novou písničku Týden, která doplnila náš projekt rozvrh hodin. O výtvarné části jsme malovali temperovými barvami.


Den venku - Daniela a Kristýna


V pátek nám opět přálo počasí a den venku jsme si užili v lese. Vydali jsme se hledat přírodniny na náš společný projekt. Cestou zpět nás zaujal bagr při práci. Z dřívek jsme si ve skupinkách poskládali řadu římských čísel. Bavili jsme se o spolupráci a proč je důležité, aby se zapojili do práce opravdu všichni.Comments


bottom of page