top of page
  • zanetakmetova2

Září za námi, vše nové před námi

Tento týden byl trochu zkrácený, ale zato jsme si mohli užít poslední dny měsíce září a řekli jsme si, co už všechno umíme a zvládáme. Slavili jsme další narozeniny, za které moc a moc děkujeme. Máme za sebou čtyři týdny školy a naši zvídavé detektivové mají za sebou dokonce i luštění prvního rébusu.

Český jazyk


Pokračovali jsme v procvičování rukou psaním a kreslením tvarů a forem. Písmenková rozcvička už je nám vlastní, dáváme si pozor, jak při psaní hezky sedět a nebo jak nepotkat medvěda (aby bříško nebylo příliš natlačené na lavici :) a jak správně držet tužku. Učíme se naši první (podzimní) básničku.


Matematika


Učíme se počítat s názornými pomůckami, pracujeme s tabulkou a zapisování do ní podle různých kritérií. Třídili jsme geometrické tvary. Pracovali jsme s krychlovou stavbou podle třech kritérií. Trénovali jsme paměť s obrázky i vyjádření rytmu pohybem.


Anglický jazyk


Zpívali jsme o tom, že barvy skutečně vidíme všude. Do spektra barev, které můžeme vidět i znát, nám přibylo dalších několik anglických slovíček (pink, purple, orange, brown, grey). Začali jsme si povídat o zvířátkách a hráli jsme s novými barvami živé pexeso.


ITB


Týden jsme zahájili římským číslem 7. Naučili jsme se písničku o dnech v týdnu, jak jdou za sebou a jak se jmenují. To všechno jsme ještě museli poskládat podle barev a názvů dnů, zvládli jsme pěkně spolupracovat ve skupinkách.

ART


Povídali jsme si a zpívali si o sv. Václavovi. Povídali jsme si o čáře, zkoušeli jsme je stavět a modelovat. Jak mohou vypadat a jaké geometrické tvary a barvy mohou mít. Obtahovali jsme je a kreslili na tabuli či někdo si dokonce vyrobil svou vlastní vitráž, vymaloval svou vlastní vitráž nebo vyrobil figurku sv. Václava na koni. Povídali jsme si o hudebních nástrojích a velmi brzy si zkusíme nějaký náš malý třídní orchestr. Protože hudebníků a dirigentů je v našich řadách více než dost.


Den venku


Než jsme vyrazili na samotnou výpravu, museli jsme zjistit, kam vůbec máme namířeno. Naši detektivové rozluštili svůj první velký rébus, do kterého byla zašifrována zpráva. Velké díky všem detektivům, kteří nám s tím pomohli. Jeli jsme pár zastávek na Spořilov, kde jsme pátrali po názvech ulic s římskými čísly. Pečlivě jsme zaznamenávali názvy ulic do tabulek.
bottom of page