top of page
  • danielaruzickova6

Vynálezce


 Viděli jsme krásný film a Leonardovi, který vymyslel spoustu vynálezů. Pitval mrtvoly, aby zjistil, jak funguje lidské tělo. Stěhoval se z Itálie do Francie. Vymyslel ve Francii podle něj ideální město, které mělo řeky a stromy, fontánu, lidé tam žili v přírodě. Měl své vize. Někdy se moc zabral do svých myšlenek a nemohl se z nich pak probrat. Zkoumal, jestli je v našem těle duše a kde se v těle nachází. Na konci se to dozvěděl. V hlavě měl obavu že ho honí smrt. Nakreslil Mona Lisu. Poznal francouzského a anglického a německého krále. Dělal hodně obrazů, ale nedokončil je. Měl všude nepořádek kromě svých myšlenek. Měl své dva pomocníky. Předělával věci, aby lépe fungovaly. Onemocněl mrtvicí. Říkal ve filmu, že když něco chce, tak si to musí udělat sám. pořád pracoval.

Comments


bottom of page