top of page
  • zanetakmetova2

Upadni sedmkrát, vstaň osmkrát!

První (trochu zkrácený) týden nového roku jsme ve škole trávili sdílením o vánocích, o tom, co jsme se učili v loňském roce, kolik toho máme za sebou a naopak co vše ještě v těchto týdnech před sebou. Oslavili jsme narozeniny. Zakončili jsme první týden lekcí bruslení. Bylo to super!


Český jazyk

Psali jsme písmenka M, D a H. Psali jsme krátké věty v písankách. Procvičovali jsme v pracovních listech, ve kterých jsme rozkládali slova o 5 a 6 písmenách podle obrázků.


Matematika

Trénink zápisu čísel s mazací tabulkou. Počítání zpaměti do 10. Procvičování krokovacího pásu a šipkového zápisu (3-4 pokyny), společná/ individuální práce.


Anglický jazyk

Propojili jsme téma hraček s povídáním o Vánocích. Děti kreslily, jaké dárky dostaly k Vánocům a povídaly si o své oblíbené hračce.Opakovali jsme otázky What´s your name? How old are you? How are you?


ITB

Společné procvičování hodin na interaktivní tabuli. Práce na lapbooku. Registrace a výpůjčky v knihovně.


ART

Zpívali a rozcvičovali jsme se s písničkou Honky Tonky. Povídali jsme si o Třech králích. Zpívali jsme písničku a malovali jsme je. Rozdali jsme si zbylé obrázky z minulého roku a udělali si ve výtvorech trochu pořádek.


Projekty

Pracovali jsme a téměř jsme dokončili naši práci na lapbooku k tématu Kalendář a Čas.


Den venku

Jak již všichni víte, v pátek jsme vyrazili do Icerinku na první lekci bruslení. Po dlouhé cestě autobusem, kdy jsme dorazili na místo, jsme se vydali do šaten a připravili do akce. Brusle, oteplovačky, bunda, helma, rukavice. Tři lektoři se dětem věnovali hodinu na ledu. Někteří na bruslích stáli poprvé, někteří již bruslili s větší jistotou. Hráli se různé hry a aktivity a rozhodně to stálo za to! Už se opět těšíme na pátek.

bottom of page