top of page
  • zanetakmetova2

To už chodíme do školy 3O týdnů?

Český jazyk

Během dne jsme si povídali proč a co se připomíná. Tak jako v jiných předmětech děti měly v režii i čj. Pokračovali jsme v psaní v písance, písmenko v a d. Procvičovali jsme otázku/odpověď v kroužku i při psaní. Někdo dostal i první sešit na psaní. Učíme se odpovídání celou větou, vyhledávání důležité informace v textu. Někdo i luštil křížovky.


Matematika

Podívali jsme se do prostředí parket (pokrývání čtverce s podmínkou). V novém prostředí Mince a hodnoty děti řešily slovní úlohy. Opakovali jsme krychlové stavby, plán stavby. Pohybovali jsme se v prostředí schodů či počítali s Šotkem (i bez něj) do 20.Pracovali jsme s velkou tabulkou s několika podmínkami.


Anglický jazyk

Procvičovali jsme zvířata a části těla. Skládali obrázky jako puzzle. Zpívali písničky. Hráli hry s kartičkami. Hráli lodě na souřadnice. Hráli jsme Silly banana. I při angličtině nás v úterý provedly děti, které si pro nás připravily program. Děkujeme :)


ITB

Společně jsme se zabývali tím co by nás zajímalo. Na papírky děti psaly a kreslily, o čem, o kom nebo o jakém zvířecím příbytku se chtějí něco dozvědět. Dali jsme hlavy dohromady, nakonec jsme naší novou epochu nazvali: Co se skrývá v lese. Naši detektivové si vytvořili průzkumníky o 2-3 členech, kteří si položili badatelské otázky, na které budeme hledat odpověď v nadcházející epoše. Máme ve škole už spoustu knih a časopisů. Kdo by ještě chtěl něčím přispět, klidně ještě může přinést knížku k tématu. Nebudeme ale ležet v knihách, nejdůležitější je přece bádat a zkoumat..


Projekty

Vyráběli jsme podle videa origami, které budou sloužit jako záložky do knížek budoucím prvňáčkům, kteří v těchto dnech chodí k zápisu.


Den venku

Po matematice jsme se prošli na hřiště, kde jsme si hráli házenou, žonglovali s míčky, procvičovali svaly na outdoor hřišti, zadýchali jsmje se při běháním a skákání (nejen přes švihadlo). Sice počasí nebylo úplně přející, ale i tak to bylo moc fajn.


bottom of page