top of page
  • zanetakmetova2

Strašidelný týden ve škole
V této zprávě Vám chceme říct, co že jsme to dělali před prázdninami, po prázdninách i na začátku nového měsíce, který svléká stromům šaty. Máme totiž velmi oblíbenou písničku o měsících, ze které se o nich mnoho dozvíme, i to jak jdou za sebou nebo kdo ze spolužáků se kdy narodil. A bude nám jistě užitečná i v naší nové epoše.


Český jazyk

Minulé pondělí proběhla celoškolní hra Den s literaturou a děti si mohly zkusit absolvovat čtenářské dílničky, které si pro ně připravili spolužáci ze starších ročníků, za což jim moc děkujeme :)

Četli jsme a učili se básničku o bubákovi.Psali jsme písmeno I, Y, O i U, které jsme si zkusili i vymodelovat. Ke konci tttýdne jsme zvládli i písmeno T. V každé hodině si má každý možnost vybrat z množství gradovaných úloh a pracovat podle svého tempa i obtížnosti.


Matematika

Učili jsme se opravdu rovné a lomené čáry, protože jinak by ti naši ozoboti po tom rozhodně chodit nechtěli. Známe další nová prostředí, a to vláčky a parkety. Pracovali jsme ve skupinkách s krychlovou stavbou a zapisovali jsme počty.


Anglický jazyk

Před prázdninami jsme si povídali o listech, jaké mají asi tvary, zda-li jsou malé, velké, střední (big, small, medium size). Nasbírali jsme si své listy a hráli jsme hru ve které si děti měly zaznamenat, co si myslí, že budou mít za list, jakou bude mít velikost i barvu a poté si označili, jak to bylo ve skutečnosti. Zvládli jsme si o tom i anglicky popovídat.Tento týden byl samozřejmě i hodně ve znamení Halloweenu a tedy tematických písniček a her.


ITB

Před prázdninami jsme si vytvořili plán okolí naší školy a zkoušeli s ozoboty, jak se bezpečně do školy.

Děti doplňovali písmenka do textu, vyprávěli si zážitky z prázdnin, dokončili a uzavřeli epochu Bezpečnosti a hodnotili, jak se jim v ní dařilo. Vstoupili jsme do epochy nové.


ART

Děkujeme za dodaný stavební materiál. Za všechny krabice, krabičky i ruličky. Děti z nich vyráběli své dětské pokojíčky. K tomu jsme si poslechli krásnou klasickou hudbu. Pracovní čas jsme si protáhli, ale i přes to si mnoho dětí chtělo domeček ještě dodělat doma, fotografii dodělaných děl nám můžete klidně poslat na WhatsApp, pokud budete chtít :) Moc nás všechny kreativní výrobky těší.
Projekty

Plánovali a realizovali jsme společný projekt, týkající se kompetencí. Nakonec dvojice poprvé svou práci prezentovali a vyhodnocovali.


Proběhl u nás i MIŠ MAŠ (změna zasedacího pořádku), podepisování lavic.


Den venku

Měli jsme zamluvený zajímavý program v Kunratickém lese. Bohužel nám nestačilo se pouze schovat do altánu, museli jsme se předčasně vrátit kvůli nepřízni počasí. Horký čaj nám trochu zlepšil náladu, ale i tak už se těšíme na další den venku…bottom of page