top of page
  • danielaruzickova6

Sportovní pátek


ITB


Tento týden o ITB jsme psali list o našem sportu. Zjistili jsme největší české úspěchy. V akrobatickém lyžování vyhrál zlato Aleš Valenta. V běhu na lyžích vyhrál čtyři zlaté medaile. Vypisovali jsme si vybavení na ten sport a taky pravidla a disciplíny.


Naše sporty, kterými se zbýváme: Alpské lyžování, Běh na lyžích, Krasobruslení, Akrobatické lyžování, Skoky na lyžích, Lední hokej, Curling, Saně, Biatlon, Rychlobruslení, Boby, Snowboard.

Prosíme, pokud znáte někoho, kdo se jedním z těchto sportů závodně zabývá/zabýval, moc bychom si s ním/ s ní přáli udělat rozhovor.


ČESKÝ JAZYK


O češtině jsme dělali pracovní listy na hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny, a ži, ši, či, ři, ci, ji, di, ti, ni. Psali jsme stranu 24 a písmenko x. Vybarvovali jsme šaška s i/y. Zpívali jsme Dádu.


MATEMATIKA


Hráli jsme bingo. Dělali jsme hodiny. počítáme krát. Dostali jsme se k násobení tří. Dělali jsme experty/expertky, ale na každé cvičení mohl být jen jednou. Hráli jsme tleskni dva a dupni tři a vypisovali si, kdy se tlesklo a kdy duplo a přišli na to, že to byly násobky šesti. Zjistili jsme, že jsme 10x tleskli a 7x dupli.
ANGLICKÝ JAZYK


O angličtině jsme se rozdělovali do dvou týmů podle krátkého videa Steve and Maggie. Učíme se říkat, co děláme za zimní sport a děláme k tomu scénky. Spojovali jsme a vybarvovali draky. Spojovali jsme barevné draky se jmény dětí podle toho, co jsme slyšeli v nahrávce. Učili jsme se na nich barvičky a říct, co komu patří.


PROJEKTY + ART


O projektech jsme si vyšívali jmenovky na boxíky. O ARTu k nám přišla Dája a lepili jsme látky na člověka a dělali jsme mu šaty. Došila jsem si svoji jmenovku.OBĚDY + PŘESTÁVKY+ DEN VENKU


Na dni venku jsme se učili cviky, které potřebují sportovci/kyně při daném sportu. O přestávce mi spadla svačina na zem, ale stejně jsem ji snědl. V úterý jsme měli k obědu bramborovou kaši s masem. O přestávce jsem si v hlavě něco představoval. Hrál jsem na kytaru.


Připomínáme:

Trénujeme násobení i tvrdé a měkké souhlásky na https://www.umimeto.org/ .Doporučená cvičení jsou na nástěnce a můžeme trénovat i doma. Jsou tam nová cvičení.

Nosíme si náhradní oblečení na den venku, aby nevadilo, že se umažu.

Máme s sebou ve škole vybavený penál s ořezanými tužkami a pastelkami, lepidlo, nůžky, gumu.
Comments


bottom of page