• katerinadostalova9

Zpráva z výuky - prosinec 2020

INTEGROVANÉ BLOKY

Letošní prosinec probíhal jinak než to ve škole obvykle bývá. Nenacvičovali jsme vánoční představení, ani jsme nevytvářeli výrobky pro školní jarmark. Přesto jsme si ve třídě zvládli vytvořit krásnou atmosféru, která nás celým adventem provázela. V ITB jsme si zopakovali všechno, co jsme se až do prosince naučili a přidali jsme k tomu pověst o Golemovi, kterou jsme propojili s židovskou oslavou svátku světel - Chanukou. Poslední týden školy jsme strávili v pohodovém duchu, vyráběním betlémů, přáníček a ozdobiček, sledováním poučných vánočních filmů (Kůň pro Winky, Čtvrtý král), čtením a povídáním. V pátek nás ve třídě čekala adventní spirála přání. Každé dítě vytvořilo přání všem lidem na světě a z těchto přání se pak po velké přestávce objevila ve třídě spirála, kterou každý prošel se svíčkou a v myšlenkách vysílal přání své a druhých do světa.


MATEMATIKA

V matematice stále pokračujeme dále, už počítáme velká čísla. Děda Lesoň přivezl do třídy ještě pejska a kozu. To už se nám to pěkně zamotává. Čím dál více se nám daří pracovat s tabulkou a sledovat v ní různé informace.


PROJEKTY

Prosincové projekty byly poněkud divoké, chvíli byla dílna otevřená a pak zase zavřená, a tak jsme si museli poradit a některé projekty na čas pozastavit. Rozběhly se ale některé nové projekty - Cedulka ke klidovému režimu, Kniha o podmořském světě nebo třeba Kniha o válečných strojích. Těšíme se, kam nás v lednu děti a jejich projekty zavedou.ANGLIČTINA

Prosincové a z části lednové téma bylo Moje město. Děti se naučily slovní zásobu různých míst ve městě jako (café, hospital, street, flat, flower shop atd). Jejich cílem bylo při práci ve skupině a samostatně vytvořit město/domeček a následně ho na konci tématu prezentovat.


ART

Každou další hodinu se naše stavba Karlova mostu čím dál tím víc podobá předloze. Každé dítě má na starost svou část a zodpovědně se snaží o co nejlepší práci. Každopádně to navzdory velkému zápalu vypadá na dlouhodobý projekt. Snad se nám ho podaří dokončit co nejdříve.DEN VENKU

Momentálně nemůžeme s dětmi navštěvovat zajímavé výstavy a budovy, a tak trávíme Den venku v Milíčovském lese. Hrajeme hry, kterými se učíme, nebo vylepšujeme naši třídní atmosféru. Poslední Den venku před Vánoci jsme také ozdobili stromeček pro zvířátka a vytvořili betlémy z přírodnin.