top of page
  • Obrázek autoradominikabalatkova

Pozitivní Vánoce

Loňský rok může charakterizovat spoustu slov, na jednom se ale shodneme ve škole všichni. Změna. Ta nás provázela každodenně. Měnily se možnosti školní docházky, dost často se proměňoval i počet lidí ve škole, měnily se plány na to či ono a občas se něco stihlo dvakrát změnit a jednou zrušit i během jediného dne.


Ve škole jsme se snažili, aby i přes ty všechny změny byla škola a třídy v ní bezpečným místem, kde se nebude měnit to, co je nejdůležitější: prostor pro sdílení vlastních pocitů, myšlenek a nápadů, vlídné slovo od ostatních a chápající uši. A povzbuzení, toho nejvíc. Vždycky se u nás našel někdo, kdo z nastalé situace vytáhl to pozitivní. Na život se dívat tak trochu s nadhledem a důvěrou a k novým situacím přistupovat s otevřenou myslí, to je pozitivita, jedna z hodnot školy, kterou jsme se v minulém roce snažili žít (a razit) víc než kdy jindy.


Zrušené Vánoce


Každý rok se těšíme na vánoční svátky. Nejen domů, do tepla rodinného krbu a ke stromečku, ale také na všechny akce, které advent doprovázejí. A že jich u nás ve škole je! Každý rok připravujeme adventní jarmark, pořádáme adventní slavnost, scházíme se ke společnému rozbalování dárků u školního stromečku.


Avšak, když už bylo letos na počátku prosince jasné, že nic z toho nebude, došel elán i našim jinak vždycky usměvavým vyučujícím. Takových příprav a nic z toho. Ale nebylo to jen tak. Ten, kdo v tu chvíli zůstal pozitivní a rozhodl se se z nastalé situace nezhroutit, ale naopak ji využít, byly děti. Byly to totiž ony, kdo se rozhodl, že to nevzdá. A tak zatímco jiní by smutnili a už už se spíše upínali na vánoční volno, děti nelenily a dotáhly pár vánočních příprav až do konce.


Píle v čase předvánočním


Produkt jejich houževnatosti a píle v čase předvánočním vám nyní chceme představit. Je úžasné, že i z něčeho zrušeného může vzniknout něco úplně nového. Třeba nakonec příští adventní slavnost nebude jen v komunitním centru, ale bude se vysílat i online do celého světa. Když se chce, všechno jde a následující pásmo je toho důkazem. Přejeme vám tak příjemný návrat ke stromečku a do vánoční pohody s několika videy, které se samy děti rozhodly natočit a pustit do světa. Protože zrušená slavnost není důvodem to všechno hodit za hlavu. Ba naopak!


Příjemný poslech!


Na úvod takové malé vánoční online slavnosti - skladba na metalofony, nacvičeno žačkami 2. třídy místo vystoupení na Vánoční slavnosti. Hudba totiž není podmíněná místem, ale chutí si zahrát.


Zrušené divadlo? Nevadí! Alespoň krátké si zahrajeme, rozhodly se děti ze 4. třídy.


Poslech koled? Ano! Ve třetí třídě připravily děti samostatné pásmo.


A nezapomeňme na to, co všechno vznikne, spojíme-li se všichni dohromady. Za pomocí svých ARTových učitelů zpracovaly děti z 1. i 2. stupně nejenom píseň, ale i vánoční videoklip.Za celou stále pozitivní Školu Vitae,


Dominika


Comments


bottom of page