top of page
  • zanetakmetova2

Poprvé na výletě

Troufám si tvrdit, že v tomto týdnu byla důležitou událostí naše úplně první společná výprava do ruchu velkoměsta. Už ale také umíme Stonožku. Vyrobili jsme si svoje vlastní semafory. A aby toho nebylo málo, už jsme si i rozdali krásné, nové šanony, za které moc děkujeme naší škole.


Český jazyk

Pokračovali jsme v písmenkových rozcvičkách (opravdu už nám to jde). Řekli jsme si, co je to básnička, kterou jsme si přečetli k prvnímu podzimnímu dni. Uvolňovací cviky a správné návyky při sezení a psaní nás neminuly, stejně tak jako robotování, které jsme zvládli i u delších slov a vzkazů. Začali jsme vyvozovat hlásky na začátku slov.


Matematika

Učíme se orientovat v tabulce a zaznamenávat v ní počty obrázků, tvarů a puntíků. Každý podle toho, jak umí - čárkujeme, zakreslujeme a někteří používají číslice. Ale zapisování správného tvaru čísel nás teprve čeká. Vyzkoušeli jsme si práci ve skupinkách, kde si trénujeme především spolupráci, vzájemnou pomoc, domluvit se na postupu a je to lepší a lepší. Objevil se nám v sešitě nový znak, znaménko plus a tak jsme se pustili do sčítání korálků a kamínků za pomoci kornoutků.


Anglický jazyk

Ujišťovali jsme se, jak že se máme představit. Známe už 6 barev a 6 čísel, což jsme využili při hraní několika her (třeba i s kostkami). Naučili jsme se, jak se hraje Bingo!


ITB

Vyvození římských čísel V a VI. Pracovali jsme přitom s bločky, kreslili autoportréty, jednotažky, skládali z dřívek, cvičili prsty nebo jsme zkoušeli a testovali našich pět smyslů pomocí koukacích, čichacích, poslouchacích, hmatacích či ochutnávacích stanovišť.


ART

Povídali jsme si o tom, co by kdo chtěl dělat, zažít či vytvořit během celého roku s ARTem.Rozcvička s jednotažkami nás uvedla do našeho prvního tématického ARTu., který jsme částečně věnovali tématu nadcházejícího podzimu. Začali jsme si povídat o hudbě a vyrobili jsme si i notovou osnovu a pár not.Den venku

Jak jsme již prozradila na začátku, v úterý jsme jeli do muzea Policie České republiky. Tam jsme viděli představení s názvem Pohádkový semafor. Bylo to moc pěkné a poučné představení, díky kterému jsme se dozvěděli, že máme chodit na zelenou a na červenou stát. Také jsme pomohli odhalit tajemství báby Havárie. Milé děti, vzpomenete si, která že to jsou?

V pátek jsme tedy nikam daleko nevyjeli, ale i tak jsme si užili hry s žonglovacími míčky a běhání na venkovním hřišti nedaleko školy.

bottom of page