top of page
  • Obrázek autoraŠlechtislava Van Řapek

Předvelikonoční vaječná smršť

Ten březen...
Tato starodávná prupovídka u nás na jihu absolutně neplatí. Před prázdninami už děti pomalu odkládaly bundy, i když družináři ještě protestovali.

Po jarních prázdninách? Děti odkládají i mikiny, vyhřívají se na terasách a chodí se schovávat do tříd, prý kvůli tomu, aby se ochladily.

Prosíme vás, drazí rodiče, poučte svoje děti o funkci venkovního stínu.


Příroda se pomalinku probouzí, všechno pučí a voní.


A pak náhle přijde 28. březen a začne sněžit. Průměrný učitel má chuť zatípnout budík, otočit se na druhý bok a zapomenout, že je venku zase zima.

Odpoledne probíhá třeskutý boj o bundy. Svítí totiž slunko a tak je pro většinu dětí v pořádku si bundu sundat.

Bohužel, jestliže rtuť teploměru hlásá 5°C, není dobrý nápad celé odpoledne běhat venku jenom v mikině. Ale když svítí slunce, je to pro děti jasný signál, že už je teplo.


Tyto boje se odehrály jak v lese tak ve škole.

V lese se zahříváme hraním vybíjené. Hrajeme s měkkým míčem, který vám nezpůsobí otřes mozku, když s ním dostanete do hlavy. Děti se postupně zlepšují v chytání a házení míče a v uhýbání. Je vidět, že když něco trénujete dost dlouho, jste v tom nakonec vážně dobří.
Věnovali jsme se střílení z luku.
Za deštivých dní si stavíme přístřešky, abychom se měli kam před deštěm schovat.Když prší hodně, sáhneme po náhradním řešení a zůstáváme uvnitř školy. Na dětech je však vidět, že pohyb venku potřebují, některé dokonce polemizují a hustotě deště, aby družináře přesvědčily, že pobyt venku jim nijak neublíží.

Zahrada je pro ně pak jedno velké brouzdaliště.
Občas se stane, že někomu uvízne holinka v bahně a to pak následuje situace z pohádky "Jak tahali řepu."


Deštivé počasí si užívají i fotbalisti a to hlavně z toho důvodu, že mají neustále čistý míč.Protože už všechno kvete, děti ověšují družinářku Rozárku květinami. A Rozárka pak ověnčuje na oplátku je.


Proběhlo několik družinových dílniček. Velký úspěch sklidila dílna s výrobou Moran. Chtěly jsme dát zimě na srozumněnou, že už by se mohla pakovat. Následující týden se zase ochladilo. Zima se asi urazila a započala své pomstychtivé tažení.
Protože se blížily Velikonoce, tři březnové týdny jsme věnovali zdobení vajíček voskem.
Toť vše. Užijte si galerii všehochuť.


Comments


bottom of page