top of page
  • ivalouzecka3

Ošklivá terasa vs. žlutá třída. Kdo vyhrál?

/ květen 2022


Jak jsme se rozhodli předělat terasu před naší třídou.


Začali jsme v květnu 2021 a 11. listopadu 2021 jsme dokončili jednu z hlavních částí projektu.


Jednou o družině jsme nevěděli co dělat, přišli jsme na naší terasu a začali uklízet spadané kousky omítky ze zídky.


Řekli jsme si: ,,Tohle je úplně sysifovská práce. Teď to tu perfektně uklidíme a zítra tu bude spadaná omítka zase!’’ A tak jsme se rozhodli, že terasu předěláme.


Druhý den jsme nápad vysvětlili učitelům a potom i spolužákům. Všichni souhlasili. Nový projekt byl na světě!


Takto vypadala terasa před tím, než jsme ji opravili.

Nejprve jsme uklidili podlahu a potom jsme začali odřezávat zábradlí. Pozvali jsme si k tomu Anežčina manžela. Všichni mu říkáme Křeček, protože má takovou přezdívku ze Skautu.

Zábradlí jsme odřezávali ve dvojicích s pomocí pily na železo. Když jsme odřezali polovinu příček, začali jsme zábradlí lámat. Celá třída se připojila.


Odřezávání a odlamování zábradlí.


Když jsme zábradlí konečně dolámali, ozvalo se hromové zajásání. Ten den se nám podařilo také vybetonovat nájezd pro koloběžky a kola.V tomto stavu na nás terasa čekala celé letní prázdniny.


Na začátku dalšího roku (šesté třídy), nám Iva domluvila dřevo od jejího táty, který je tesař. Ten nám dřevo nařezal na potřebnou velikost a ohladil. Na nás už bylo dřevo nalakovat dvěma nátěry.


Pak jsme je připevnili místo kovového zábradlí. S přivrtáváním dřeva nám pomohl Ivin táta se svým pomocníkem. Tím vznikla dlouhá a krásná lavička na posezení.


Než jsme přivrtali poslední prkna, ukryli jsme pod ně časovou schránku v krabičce od TikTaků pro budoucí generace. K celkovému zpříjemnění prostředí terasy jsme koupili rostliny na parapet.


No řekněte, není to paráda?Tak jsme to dodělali. Jen uklidit...👍🙃😜

 

Autorky článku: Tereza Marešová❤, Marie Krištofová❤ a Kristýna Domácí❤

Comments


bottom of page