top of page
  • danielaruzickova6

Naše divadelní premiéra
ITB

Hráli jsme divadlo a nacvičovali jsme ho. Dodělávali jsme kulisy. Dělali jsme pozvánky. Hodně jsme vylepšili oponu na divadle a měli jsme jako padací most. Pak se nám zasekla šňůrka a nepadalo to, ale nevadilo to.


Matematika

O matematice jsme dělali rodinu Moudrých a taky jsme dělali součty a vyšel nám z výsledků obrázek. V pondělí jsme dělali hoď kostkou a zapiš do tabulky. Ve středu jsme sčítali a odčítali. Ve čtvrtek jsme dělali zvířátka dědy Lesoně.


Čeština

O češtině jsme dělali Alfa box. Ráno jsme jako radní úkol jsme řadili naše pohádky podle abecedy. Taky jsme skládali velká duhová písmenka z první třídy podle abecedy a vznikla nám knížka. Psali jsme na lísteček, jak co je třetí a šestá pohádky podle abecedy. Taky jsme zpívali s Dádou abecedu.


Angličtina

Dělali jsme pohádku o pejskovi. Opakovali jsme Where is Spot? a učili jsme se IN, BEHIND, ON, UNDER. Zpívali jsme písničku After a While, Crocodile. Nalepovali jsme karty na tabuli a vznikl příběh.


ART + Projekty

Hráli jsme divadlo a bylo to super. O Artu jsme se naučili novou píseň Vodník. O projektech jsme měli generálku.


Obědy + přestávky

Houpaly jsme se s holkama. O přestávce jsme si hráli na ohništi. Taky jsme se honili a měli jsme ji prodlouženou, protože jsme předtím dlouho trénovali divadlo. Hráli jsme na babu. Byla dneska super přestávka, protože byla prodloužená. K obědu jsme měli ovocné knedlíky. Hráli jsme si na strkanou. ve čtvrtek jsme měli bramborové knedlíky se špenátem nebo rizoto.


Den venku

Hráli jsme první třídě divadlo. Postupně jsme chodili na chodbu a prostřídali jsme se. Zahráli jsme celkem 6 pohádek. Naše skupinka se bála, že to pokazíme, ale nepokazili. Naše skupinka si to na chodbě ještě trénovala a pak jsme to zahráli dobře. Prvňákům se to snad líbilo. :)


Připomínáme: V pátek jdeme do knihovny. S sebou si vezměte přečtené knihy, budeme si zapisovat čtenářský deník.


Comments


bottom of page