top of page
  • danielaruzickova6

Naše aktivity nejen s první třídou

ITB

Dělali jsme rozvrh hodin a vymýšleli věci věci na loutkové divadlo, které je naším prvním skupinovým projektem. Každá skupinka má jinou pohádku. Chodili jsme po chodbách a vybírali pohádky.


Matematika

Dělali jsme první slovní úlohy a) b ) c). Šotek nám schoval čísla. Počítali jsme autobusy. Řešli jsme, co je otázka.


Čeština

Opakovali jsme si první třídu, jestli si pamatujeme čísla a písmenka a naučili jsme se psát novou trojku a čtyřku. Také jsme se naučili písmenka s drobným sklonem a psát rychleji. Taky jsme si psali věty.


Angličtina

Hráli jsme hru s dekou a se slonem a vyplňovali jsme takový papír, kde byli naše vlastnosti, jakou máme rádi barvu, jaké máme domácí zvíře, sport,... Krychli s našimi vlastnosti. Seznámili jsme se s Ivou.


ART

Připravovali jsme si pomůcky na výtvarku. Zpívali jsme písničky. Naučili jsme se novou písničku jménem Karkulka. Udělali jsme koncert první třídě.


Obědy a přestávky

Včera byl nejlepší oběd z celého týdne - svíčková. Přestávka venku byla nejhorší, protože nám kvůli rekonstrukci zmenšili pozemek. O přestávkách si vylosujeme vždycky pět dětí, kteří můžou být na patře- takové palandě a tam si můžou malovat na tabuli a povídat si.


Den venku

Na dni venku jsme se skamarádili s prvňáčky a prvňačkami. Předali jsme jim vestičky z první třídy a naučili jsme je písničky, které nás bavilo v první třídě zpívat. Četli jsme jim pohádky a povídali si. Nabídli jsme jim, ať za námi zase přijdou.

Také jsme byli v knihovně, kde jsme si půjčili knížky pohádek a budeme je číst a nosit každé pondělí a úterý do školy.


Připomínáme si: V pondělí a úterý si budeme číst svoje knížky pohádek.

Comments


bottom of page