top of page
  • zanetakmetova2

Májové tvoření

V první půlce května se děti věnovaly dokončování své práce epochy Co se skrývá v lese. Sázeli jsme slunečnice pro maminky. A chystali se na očekávanou expedici.

Všem maminkám přejeme krásný svátek matek! 🙂

Český jazyk

Začali jsme prezentovat knížky, které děti již přečetly. Učí se mluvit o knize, stručně o jejím obsahu, o autorovi. Psaly diktát písmen, do písanek, hrály písmenkové bingo, vyplňovaly pracovní list ď, ť, ň.Matematika


Věnovali jsme se hodinám.

Potýkali jsme se se šipkovým zápisem a šipkovým rovnicím. Počítali jsme s mincemi, hráli jsme živé pexeso s čísly a příklady i jsme pilně trénovali psaní číslic.

Anglický jazyk


Dokončovali jsme téma částí lidského i zvířecího těla, zvířat. Opakovali jsme předešlá témata a slovíčka při hraní her. Vyprávěli jsme si příběh: Pete the cat - I LOVE MY WHITE SHOES. Seznámili jsme se s novými slovesy: walk, cry, step,love a začali jsme slovní zásobu ovoce. Vyráběli jsme origami a kreslili kočky.


https://www.youtube.com/watch?v=fj_z6zGQVyM

ITB

Dokončování výroby časopisů o lese a zvířatech. Práce s textem, výroba vlastních kvízů i křížovek. Výroba titulní strany. Prezentace vlastní práce na základě zadaných kritérií.


Projekty

Děti vyráběly květináčky na slunečnice pro maminky. Po ozdobě květináčů následovalo sázení klíčků do připravené zeminy. Některým se bohužel barva na plechovkách rozpila, museli jsme tedy vymyslet jiné, ovšem hezčí ozdoby na květináčky.


Děti se fotily. Sázely na školní zahradě. Míchaly a používaly barvy k vlastní tvorbě.

Navštívily knihovnu. Byli jsme společně také v Krčském lese, hráli jsme si na hřišti i s přírodními materiály. A teď už hurá na expedici!


bottom of page