• zuzanabrozova

Listopad a prosinec 2020 v družině

aneb Jak jsme se měli


Zelená vrátka školy se otevřela až v půlce listopadu, a to ještě jen pro naše prvňáčky a druháčky. Měli jste ale vidět tu radost! I když musíme být všichni stále vyzbrojeni rouškami, dětem jako by to ani nevadilo, povídají a štěbetají si mezi sebou. Jsou vděční, že zase mohou být spolu.Třídy se bohužel nesmějí potkávat a míchat, proto chodíme v pondělí a v úterý do lesa odděleně. Zvládneme to, aspoň teď utužujeme vztahy každý ve své třídě.Ve škole máme zahradu rozdělenou na sektory, abychom se nemíchali. Je to trochu bojovka, ale i taková páska se dá zapojit do hry - tvoje území, moje území a můžeme si kopat nebo házet míčem. Děti od společných her a kreativných nápadů nic neodradí :-)


Také jsme stihli i mikulášskou a vánoční dílničku, vyrábělo se z papíru, vlny a kamínků. Jinak si vevnitř hrajeme jako obvykle - s Kaplou, s kartami, deskovky, malujeme, tancujeme.A protože se blíží Vánoce, rozhodli jsme se udělat trochu radosti také zvířátkům v lese. Vybrali jsme si krásné stromečky a společně je ozdobili samými dobrotami - pomeranči, jablíčky a ořechy. Co myslíte, povedlo se nám to?Přejeme všem krásné, klidné a zdravé Vánoce.

Moc se těšíme, až se v tom novém roce 2021 zase potkáme!