• zuzanabrozova

Leden 2021 v družině

aneb Jak jsme se měli


První školní den v novém roce jsme se potkali zase jen s prvňáčky a druháčky. Už nám vy ostatní školáci také chybíte! Držte se, snad se brzy uvidíme!


Vyrážíme tradičně směr Milíčovský les, po sněhu ani památky, Vánoce byly na blátě, ale nám to nevadí. Děti stavějí domečky, ořezávají klacíky, vyrábějí kotvy. A když je nám zima, hrajeme na Mrazíka :-)Stačily dva dny a školní zahrada se změnila v bílou krajinu. Hurá, už během přestávky se tu začínají objevovat první velké koule na sněhuláky. A taky pořádná koulovačka. Do hlavy ne! Tak zní pravidlo.Sníh se drží, Milíčovské kopce jsou bílé a my vyrážíme další týden na pytlovanou. Ne, nebudeme do nich nic pěchovat, budeme na nich bobovat. “A pojede to?” diví se děti? Jasně a jak!Pytle byly fajn, ale boby jsou boby. Zkoušíme kvalitu kopečků v Centrálním parku a je to super. Jen ta fujavice, ta nám dala. Vracíme se vymrzlí, ale vybobovaní do růžova :-)Les v zimě je skvělé místo pro bádání a pro stopování obzvlášť! Hledáme otisky po zvířátkách, tipujeme, komu patří, a kreslíme si je. Dokonce děti objevily i stopy po zajícovi - poznáte je? Vzadu dvě dlouhé a vpředu dvě malé stopy.Kopečky v Central parku? Pche! My vyrazili na ten největší kopec na Jižňáku. Kdo TOHLE sjede, je frajer! Fíha, my máme družinu plnou frajerů - děti si tenhle adrenalin náramně užívaly, strach nechaly dole a sjížděly toho obra ostošest. Zážitek!!!Sníh na pár dní slezl a jdeme zase bádat. Představte si, že máme v družině úplně nového kamaráda - klíšťáka Alfonse. Bydlí u Becky v tašce a je náramně zvědavý a zvídavý. Tentokrát měl pro děti úkol - najít v lese strom, který se teď v zimě chová divně. Hm… Objevili jsme spoustu zvláštností a zajímavostí kolem: stromy s listím, srostlé stromy, křivé stromy, stromy bez kůry. Díky, Alfonsi :-)
Hurá, zase napadlo! Takže klouzačka, koulovačka, andělíčci, hrad ze sněhu, sněhulák - nebo to je tučňák? Zimu milujeme.