top of page
  • zanetakmetova2

Krásné Vánoce


Poslední dny tohoto roku jsme strávili přípravami, vyráběním, výzdobou, trénovali jsme dál písmenka a opakovali prostředí z matematiky. Děti se mohli rozloučit i na Vánoční slavnosti či společnou výpravou do Betléma (tedy jen toho v divadle).

Krásné vánoční svátky všem!


Český jazyk

Psaní písmena C , modelování písmen podle šablony. Umím psát str.12. Písmenková rozcvička. Práce ve skupinkách (pracovní list analýza a syntéza slov na obrázku). Písmenko Z. Centra procvičování na písmenko Z, písanka +pracovní bonusové listy. Opis slov a vět (s.13).


Matematika

Skládání papíru podle návodu - dečky. Skupinová práce - krokování 2 pokyny; parkety. Vybarvování a hra s papírovými mobily. Vzestupná a sestupná řada čísel do 20. Samostatná práce v jednotlivých prostředích.


Anglický jazyk

Hra s Toy Shop. Odpovídání na otázky. Do you want a new toy? Yes, I do/ No, I don´t. Sledování videa: https://www.youtube.com/watch?v=ZkwxeC5yFts

Děti odpovídají na Stevovi otázky. Nové kartičky na téma Hračky.


ITB

Určování času ( čtvrt, půl, třičtvrtě, celá). Práce na lapbooku. Stříhání. Lepení. Opisování. Psaní.


ART

Výroba výzdoby do školy a vyrábění vánočních přáníček.


Projekty

Plánování slavnosti. Výzdoba školy. Výroba vánočních přání. Práce na lapbooku k tématu epochy.


Den venku

V pátek jsme navštívili pobočku Městské knihovny v Praze na Opatově. Podívali jsme se, jak to funguje a kdo by z dětí chtěl, tak s Vaším souhlasem dostali formulář s žádostí o kartičku malého čtenáře. Jednou za čas tak vždy společně zajdeme, podíváme se, co mají nového, co můžeme vrátit. Mají tam i regál s knihami psanými genetickou metodou. Využili jsme sněhové nadílky a byli jsme venku na zahradě. Trénovali jsme na pondělní vystoupení.

bottom of page