top of page
  • michaelasvandova

Kino Jednoho světa

V pátek 24. března jsme byli na promítání filmů na festivalu Jeden Svět, kde nám pouštěli tři filmy o lidských právech. Na začátku nám pustili několik spotů. Jsou to reklamy, které nepropagují předměty, ale propagují věci, které se dějí okolo nás.

Program byl rozdělen na tři kratší filmy.

První byl o dvou sourozencích. Mladší z nich byl mentálně postižený a ten starší se o něj staral a podporoval ho.

Druhý film byl o klukovi, kterému se rozvedli rodiče a jemu se pořád mění domovy. Film vypráví příběh pomocí fotbalu, ve kterém, když se změní pozice, tak také nic nejde hladce jako dřív. Chlapec z filmu má i sestru, která je starší, ale prožívá to samé.

A nakonec poslední film. Byl o dívce, která se musela odstěhovat z Finska do Afriky, odkud pocházeli její rodiče, kteří utekli před válkou. V Africe bylo vše špinavější a všechno pro ni bylo nové. Později si ale našla kamarády a zvykla si na africký všední život.

Po více než 2 hodinovém programu jsme byli všichni obohaceni o nové informace. Byli jsme šťastní, protože jsme místo školy šli do kina.

Napsali: Max & Matěj

Comments


bottom of page