top of page
  • Obrázek autoraLuisa Dudáková

Jedlá angličtinaV šesté třídě jsme si užili krásný měsíc plný jídla a receptů. Abychom si ale jen nepovídali, pustili jsme se do vaření doopravdy. Nejdříve mohli žáci plnit kuchařské výzvy: např. recept, o kterém jsme se v hodinách učili, doma uvařit a poslat fotku. Pak je čekalo překvapení v podobě jedlé výuky. Každý měl za úkol zadat spolužákovi instrukce tak, aby mu připravil sendvič přesně podle chuti. Vybrali spolu suroviny, krájeli, mazali, zdobili, až měl každý v ruce 1 sendvič. Poté všichni šéfkuchaři popsali své dílo, předali ho a svačina na přestávku byla připravená. V dalším týdnu pak každý prezentoval 1 recept - pomocí obrázků představili ingredience a zpaměti vysvětlili postup vaření. A to všechno v angličtině! Nejoblíbenější byl recept na palačinky, ty už teď určitě zvládneme připravit všichni :-)
Commentaires


bottom of page