top of page
  • danielaruzickova6

Jarmark, spirála a svatý Mikuláš


ITB

O ITB jsme trénovali na koncert na jarmarku. Vyráběli jsme Mikuláše. Hledali jsme kartičky, na kterých byly informace o vánočních tradicích. Zapálili jsme si druhou adventní svíčku na našich vencích. Každý den jsme plnili úkoly z adventního kalendáře.


Český jazyk

O češtině jsme četli čtení s porozuměním text o úkolech a o tom, jak je matematika důležitá. Psali jsme v písance písmenko K. Dopisovali jsme písmenko M. Ukazovali jsme si nový způsob otevírání dveří pomocí ISIC karet. Zapsali jsme si list s přečtenou knihou. Psali jsme básničku o Kanadě.


Matematika

O matice jsme dokončovali Experty a expertky. Dělali jsme hodiny. Hráli jsme na experty. Řešili jsme slovní úlohy.


Angličtina

Dělali jsme o angličtině hračkářství. Vyráběli jsme si ho. Někdo udělal malé a velkého medvídka. Trénovali jsme hračky. Vyjmenovala jsem deset anglických hraček.


Projekty + ART

O ARTu jsme nacvičovali písničky na vánoční jarmark. Malovali jsme adventní spirálu. O projektech jsme si každý vyrobili postavičku na betlém.


Obědy a přestávky

O přestávce jsme se s klukama bavili o Minecraftu. O obídku jsem měla bramborovou kaši a rybu s citrónem a salátem a bylo to moc dobrý. A dokonce jsem si přidala.Připomínáme:

Vánoční slavnost proběhne v Kulturním centru Matky Terezy na Hájích v pondělí 19.12. od 15:30. Končit bude pro první stupeň nejpozději v 17:30, kdy začíná program druhého stupně.

Ve středu 21.12. budeme mít naši třídní besídku. Od 22. 12. nám začínají prázdniny. Ve škole se uvidíme opět v úterý 3.1. 2023. Do knihovny půjdeme hned první pátek v lednu - 6.1.2023.

Nově máme čipový systém.


bottom of page