top of page
  • zanetakmetova2

Hurá, prázdniny!


Český jazyk

V písance jsme trénovali malé písmenko n a r. Luštili jsme spoustu křížovek. Četli jsme a luštili hádanky, učili se všelijaká rozpočítadla, povídali si o verších, básničkách i rýmech. Děti si zkusily samostatnou práci s pracovními listy, ve kterých si poradily s křížovkami, osmiměrkami, dokončovaly věty aj. Kdo by z dětí přes prázdniny měl chuť, mohou si připravit krátké povídání (klidně i napsat) o jarních prázdninách.

Matematika

Věnovali jsme na začátku týdne čas vyhodnocení našeho prvního testíku z matematiky. Pracovali jsme usilovně v pracovním sešitě na úlohách, věnujících se parketám, krychlím i počítání. Cestovali jsme autobusem nebo jsme si stihli několikrát zahrát matematickou hru Já mám, ty máš.


Anglický jazyk

Pokračovali jsme v opakování slovíček z minulého týdne. Hráli jsme nejen Silly banana. Děti si vyplnily sebehodnotící testík a na základě výsledku z něj se rozdělily do skupinek, ve kterých se vzájemně učily slovíčka, která již zapomněly a pokračovaly v tvorbě svých slovníčků.

https://cdn.filestackcontent.com/sY5ZdVlqTjCDN8GjDpvA

https://cdn.filestackcontent.com/hrtPByy9QiOaEehL32rn


ITB

Ještě jsme se i tento týden před prázdninami věnovali člověku a našemu zdraví, trénovali jsme hygienické návyky. Děti při té příležitosti pilovali své samostatné čtení a psaní při práci na pracovních listech.


Projekty

Podívali jsme se na ukázku prezentace projektu. I tento týden nás čekala práce ve skupině (Galerie na plotu), samostatná práce na vlastních projektech či výroba písmenech na ČJ.


Den venku

Máme za sebou poslední lekci bruslení. Dětem se po bruslení bude moc stýskat. Byla to paráda! Děkujeme Icerinku i všem rodičům za podporu.

bottom of page