top of page
  • michaelasvandova

Film Kde je Anne Franková?

14. února 2023 jsme se třídou vyrazili do kina Pilotů. Šli jsme na film Kde je Anne Franková?


V 8:20 jsme odešli ze školy. Autobusem a tramvají jsme dojeli do Vršovic, kde jsme se potkali se šestou třídou, která šla na film s námi.


Film od Ariho Folmana byl o Anne Frankové a její imaginární kamarádce Kity, která se ocitne v přítomnosti a pátrá, co se stalo s Anne. Postupně se odkrývá krutou realitu o osudech své kamarádky i to, že Anne válku nepřežila. Při hledání jí pomáhá nový kamarád Peter. Díky němu se seznamuje s uprchlíky, kteří se skrývají v jednom z opuštěných domů a pomůže jim získat azyl v nové zemi.


Film jsme si všichni moc užili a nechali jsme se jím inspirovat. Vyrobili jsme model zadního traktu domu, kde se se svou rodinou a přáteli schovávala Anne Franková před nacisty.Napsaly Ema a Terka


Comments


bottom of page