top of page
  • danielaruzickova6

Drzá moderna


ITB

O dni venku jsme byli naposledy na Filharmonii na Ládví na představení Drzá moderna. O ITB jsme začali vyrábět plakáty o vodních živočiších.Český jazyk

V pátek jsme psali do písanky stranu patnáct. Psali jsme název slovních druhů. Učili jsme se slovní druhy. Četli jsme si o nich příběh O letcích na cestě do světa slovních druhů.


Matematika

O matice jsme dělali metodu sněhovou kouli, která funguje tak, že děláme samostatně cvičení, pak jiné ve dvojici a pak jiné ve čtveřici. Byli jsme ve skupině a dělali jsme sčítací tabulku a kontrolovali jsme si to. Počítali jsme pavučiny a jedna pavučina z nich neměla řešení.Anglický jazyk

O angličtině jsme si pouštěli písničku o anglických zvířatech na farmě. Říkali jsme si, jaká zvířata byla v té anglické písničce. Stříhali jsme anglická zvířátka, která jsou na farmě. Hráli jsme hru se zvířátky a museli jsme vyřadit to zvířátko, co tam nepatří a museli jsme to anglicky popsat proč. Nová slovíčka: COW, PIG, SHEEP, GOAT, HEN, DUCK, GOOSE, CHICKEN, HORSE, DONKEY, RABBIT, LAMA, CAT, DOG, MOUSE.


Projekty + ART

O projektech jsme barvili pomůcku na slovní druhy - tvary, které jsme si v pátek vymodelovali. A pak jsme stříhali kartičky. Na ARTu jsme si povídali o našich obrázcích.


Obědy + přestávky

Měli jsme celý týden novou jídelnu. Hlasovali jsme, kterou jídelnu bychom chtěli. Měli jsme knedlíky, špagety s omáčkou a výběr z pěti jídel.Připomínáme: V pondělí není škola. :)

V pátek 5.5. se fotíme a pak 2. třídu čeká úklid školy (nezapomeňte náhradní oblečení).


Comments


bottom of page