• zuzanabrozova

Září 2020 v družině

aneb Jak jsme se měli


Nové tváře, zvědavé pohledy, těšení - tak to vypadalo v družině na samém začátku školního roku 2020/21. Spousta prvňáčků už má v naší škole sourozence, tak se tu během pár dní cítili jako doma. Podle radostných výkřiků, zahloubání do společných her a skoro naštvaných pohledů, když nastal čas jít domů, se zdá, že i ostatní děti se ve škole a v družině cítí dobře ;-)


Září je čas nejen k seznamování, ale také k učení pravidel, proto jsme se hodně věnovali i povídání o tom, jak družina funguje, co vše se dá dělat na zahradě, jak se chodí do lesa a co si brát s sebou do batůžku.


Lesní družina - na ni se nové, ale i mnohé starší děti těšily snad nejvíc. Letošní cesty nás vedly do Milíčovského lesa a na přilehlé kopce. Zatím se nikomu nechce zbytečně cestovat autobusem, stále kolem nás krouží nebezpečí koronaviru… Užíváme si proto společný čas co nejvíc. Výpravy do lesa pochodují v rytmu bubnu a děti se z nich vracejí umazané od hlíny, s jehličím ve vlasech, s červenými tvářemi, unavené, to jak zdolávaly lesní Mount Everest, ale hlavně šťastné.

Také rodiče měli možnost vyzkoušet si hry v lese, a to v rámci otevřené družiny, která se koná každý měsíc. A patřičně si to užili: někdo postavil dětem lesní houpačku, jiný skládal spolu s dětmi mandalu z přírodnin a někdo si zase po letech zahrál Krvavý koleno :-)


Díky slunečnému a teplému počasí to na školní zahradě žije! Po nekonečně dlouhé době se tu zase hraje fotbal, ping-pongový stůl je stále obsazený, děti šplhají po stromech a prověřují pevnost lanových houpaček. Kdo chtěl, mohl se zapojit do matematických her s Becky.


Hned se začátkem školního roku jsme stihli uspořádat dvě brigády. Uklízeli jsme a připravovali pěstební nádoby. Moc děkujeme všem rodičům za jejich obětavou pomoc! Děti také přiložily své ručky k dílu - třeba při přípravě pohoštění pro pracovité brigádníky.


Také dílničky se plnily dětmi natěšenými na malování a tvoření. V září jsme stihli vyrábět bláznivé poletuchy a krásná kaštanová zvířátka.