• zuzanabrozova

Říjen 2020 v družině

aneb Jak jsme se měli


Říjen nám přinesl spoustu sluníčka, trochu deště a záplavu barevných listů.


V lesní družině se stavěly domečky pro skřítky i pro děti, vyřezávalo se z klacíků, sportovalo se, testoval se všelijaký terén, střílelo z luku. Dokonce si děti za pomoci Becky a Toma zkusily udělat salto vyběhnutím na kmen stromu! Cestou zpátky jsme ochutnali přímo ze stromu sladká jablíčka a sbírali kaštany - budou se hodit :-)


Zbarvené listy, trávy a poslední letošní kvítky jsme využili v dílničce při tvoření lesních skřítků a víl. Jako útočiště nám při tom skvěle posloužil venkovní stan, který vyrostl na školní zahradě jako učebna pro 2. stupeň.

Za týden to ve stanu zavonělo jablíčky, když se děti daly se Zuzkou do přípravy tradičních štrúdlů. “Budeme to opravdu jíst?” vyptávaly se děti mlsně. Ano, za vydatné pomoci několika dospělých se štrúdly nakonec opravdu upekly. A chutnaly!


S Renčou se děti naučily vystřihovat z průsvitného papíru krásné podzimní lístečky. Jsou jich teď ve škole plná okna.


Na zahradě se v říjnu hrály nejen hry, ale také písničky. Lukáš tu vydržel za podpory malých hudebních fandů koncertovat víc než dvě hodiny v kuse!

Logana, naši novou posilu z USA, pěkně prohnali malí fotbalisti a on jim to vrátil při košíkové. Skvělé, že máme s kým trénovat nejen sport, ale i angličtinu!


Hodně se zase pracovalo - společně jsme natírali venkovní lavičky a sázeli květiny do nových nádob. Zahrada se nám společným úsilím mění před očima.


A než nám sílící koronavirus v půlce října zavřel školu, stihli jsme ještě malou halloweenskou a barevnou podzimní dílničku...


Tak snad zase brzy na viděnou…


Základní škola Vitae, s. r. o. (dříve Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o.)

 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 11

skola@skolavitae.cz

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Ředitelka: +420 608 948 311 

Družina:   +420 602 255 727

O škole
Třídy
Praktické info
Zápis/Přestup
Akademie Vitae
®

© Škola Vitae 2014-2020

® Škola Vitae, Akademie Vitae

  • Facebook
  • YouTube