top of page
  • zanetakmetova2

Domov je tam, kde je rodina.

Český jazyk

Věnovali jsme hodně času dokončování načaté práce, dopisování písanky a písmenek Ř a Ž. Pokračovali jsme s pracovními listy s obrázkovou podporou. Modelovali jsme písmenka z modelíny. Hráli jsme hry na procvičování a upevňování písmenek Ř Č Š Ž.


Matematika

Seznámili jsme se s novým prostředím Hadů. Počítali jsme společně příklady, samostatně i ve skupinkách. Opakovali jsme znaménka menší, větší, rovná se.


Anglický jazyk

Naučili jsme se nový příběh o obrovské mrkvy. Už víme, kdo všechno ji tahal ze země a komu se nakonec (díky velkým svalům) podařilo mrkev ze země vytáhnout. Příběh rozšiřuje slovní zásobu rodiny, kterou jsme začali probírat v ITB.


ITB

Povídali jsme si o rodině, o průběhu života (dětství, dospělost, stáří).. Prohlíželi jsme si fotky rodiny. Pracovali jsme a trénovali čtení v pracovních listech o rodině. Děti mají za úkol naučit se své datum narození a budeme pracovat na tom, aby ho bezpečně znaly.


ART

Děti nahlédly do světa barev. Nejen, že definovaly teplé a studené barvy, ale dokonce i takzvané barvy vlažné. Poté s nimi pracovali na papíře. Krása.


Projekty

Podařilo se nám zrealizovat uspořádávání portofolií. Pracovali jsme ve 3 skupinkách- výroba semaforů, obnova Galerie na plotu, obkreslování šablon a stříhání šablon dortu na kalendář. Semafory nám již slouží, zbytek projektů ještě musíme dotáhnout do zdárného konce.


Den venku

Již potřetí jsme v pátek vyjeli do Icerinku na lekci bruslení, kde si děti mohly opět užít hodinu bruslení s lektory. Všichni si to náramně užili.
bottom of page