top of page
  • zanetakmetova2

Bezpečnost nadevše


V tomto týdnu jsme začali psát písmenka, byli jsme u čtvrťáků i druháků ve třídě, krokovali, dokončili Galerii na plotu, rozdělili si třídní kompetence, naučili se Mambo Džambo, měli jsme návštěvu, vyráběli značky.

Český jazyk

Písmenková rozcvička a pravidelné čtení vzkazů a plánů dne nemohla chybět. Seznámili jsme se s pravidly a kritérii pro psaní písmenek, Začali jsme písmenko A a E. Vyvozovali jsme hlásky na začátku, na konci slova a mezi.


Matematika

Pracovali jsme s číselnou řadou do 10 a orientaci v ní. Cvičili jsme rytmus a rytmické kroky, což nás přivedlo do nového prostředí Krokování a zvládli jsme už dva povely. Trénovali jsme prostředí dětského parku a psali číslici 6.


Anglický jazyk

Pracovali jsme s All In One a zkusili jsme si i práci na interaktivní tabuli u spolužáků ve vedlejší třídě. Děti si upevňovaly slovíčka tvarů: circle, square, heart, diamond, triangle, rectangle, oval, star, semicircle. Propojili jsme to s barvami a čísly a na závěr týdne jsme si zahráli running dictate, kdy děti ve skupinkách hledaly obálky, ve kterých byly vzkazy s tvary různých barev a museli si všechny informace předat, jen v angličtině. Zvládly to bezvadně.


DICTIONARY GRADE 1 September-October
.pdf
Download PDF • 880KB


ITB

Trénovali jsme prostorovou a pravolevou orientaci, která je nezbytná nejen kvůli bezpečnosti. Dokončili jsme všechny typy značek. Učili jsme se orientovat na obrázku křižovatky. Třídili a kreslili jsme značky. Vyrobili jsme si značky z polystyrenu i kartonu.

ART

ART byl čistě hudebního rázu a tentokrát jsme měli návštěvu ze ZUŠky, učitele na kytaru, aby nám něco o kytaře pověděl a zpívali jsme krásné a veselé písničky, rytmizovali na dřívka a bubínky.
Projekty

Společnými silami jsme dirkovali, vázali provázky, následně přivazovali na plot naše první společné výtvory do naší Galerie na plotu.


Den venku

Jsme částečně strávili na naší verandě, kde jsme vyráběli značky. Poté jsme se s míčem, bubínkem a spoustou energie vydali na nedaleké hřiště, kde jsme kus energie zanechali, ale nebojte, velkou část jsme si ještě schovali na víkend :)

bottom of page