top of page
  • Obrázek autoraŠlechtislava Van Řapek

Březnová překvápka

Ahojda drazí čtenáři,tak je zase další měsíc školního roku za námi, už nám zbývají jen dva a půl měsíce do prázdnin, jupijej.


Do lesa

Je vždycky prima slyšet, že chce nějaké z dětí do lesa. Bohužel se nám teď víc stává, že se dětem nechce. Některé mají kroužky a zůstávají kvůli tomu ve škole a jsou spokojené.

Jen bychom rádi dodali, že družináři by nejradši vzali všechny děti, všechny družináře, všechny učitele a šli spolu chillovat dál od hradby paneláků, která na nás jinak shlíží na školní zahradě.

Průměrný počet dětí, se kterými teď do lesa chodíme je tak 7 (statečných), které tak můžou lézt po stromě, stavět domečky pro skříťata, hrát kuličky anebo si zahrát třeba hardcore verzi schovky.

Jste zváni kdykoliv zavítat mezi nás.
Vítání a loučení

Březen byl poměrně personálně náročný. Družináři se prostřídali doma s nemocemi (Becky sice zůstala ve škole, ale kvůli ztrátě hlasu jste si s ní moc nepopovídali).

Dostalo se nám posily. Je jí Markétka, kterou můžete zatím potkávat v pondělí. Přejem jí, ať se jí v naší škole líbí.

Druhou posilou byl Adam, který měl i převzít otěže vedoucího školní družiny, ovšem stohy papírů ho přesvědčili, že se radši poohlídne po práci jinde. I tak ale děkujeme za prima měsíc, který s námi byl a připojujem fotky, které nám během jednoho odpoledne v družině nafotil. (Pisatelka družiblogu v této chvíli roní slzu, že mohla mít kvalitního fotografa)
Recept na pastelkovou polívku

Budeme potřebovat:


sadu pastelek

hrst travičky

dvě pampelišky

polystyren

150 g bláta z bahniště

voda

kamínek pro štěstí


Vaříme do plné spokojenosti koncového strávníka.

Dobrou chuťTýden čtení

Iva Dvořáková zorganizovala krásnou akci, kdy jsme si napříč školou předčítali svoje oblíbené knížky. Pokračovali jsme i v odpoledních hodinách v lese.Uklízíme a nacházíme

Při rychlém úklidu zahrady jsme našli hustou věc:
Kdo poví, co to je, má u nás Chai latte.
BřeZEN

Máme trochu dejavu z jedné dílny. Ujala se jí družinářka Andrejka, duše to umělecká a v tkaninách všeho druhu znalá, takže nikoho nepřekvapí, jakou pitomost od popelnice* jsme zase vyzdobili.

*Kruh byl opravdu nalezen před dvěma roky u popelnice, ale družinářce Adéle připadalo, že vidí DIY potenciál a nemohla ho tam nechat.


Dílničky

Díky přibývajícímu sluníčku už můžem zas tvořit venku.To bude od nás pomalu vše.


Loučíme se s vámi galerií všehochuť.
P.S.:

Jaro je tady.コメント


bottom of page